Mutlaka tüketin zayıflamaya birebir

0
1011

Zayıflatan bitkiler nelerdir? Zayıflamak için hangi bitkiler faydalıdır? Zayıflatan bitkiler zayıflamada nasıl etki eder? Günümüzün problemi olan obezite ile nasıl mücadele edilir? Zayıflamak için neler yapabiliriz? Zayıflatan bitkiler hangileridir? Sadece diyet yaparak zayıflamak mümkün değildir. Zayıflayabilmek için diyetle beraber aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran bitkilerden yararlanmamız gerekmektedir.

Zayıflatan Bitkiler

Zayıflatan bitkiler için öncelikle şunu belirtmek gerekir. Bu bitkileri kullanıp mucize beklemek yanlıştır. Mucize zayıflatan bitki diye bir şey yoktur. Sadece zayıflamaya yardımcı olabilen bitkiler vardır. Bunlardan belli başlı olanları yeşilçay, mate, guarama, ananas, turunç kabuğu, acı kırmızıbiber, greyfurt ve kuşburnu diyebiliriz.

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakımını artırma özelliği vardır. Kalp hastası ve yüksek tansiyon hastası olanların uzak durmaları gerekmektedir. Yeşil çay yüksek kafein içermektedir. Yüksek kafeinden dolayı tansiyonu yükseltebilir ve çarpıntıya sebep olabilir. Yeşil çay kullanırken bu hususlar dikkate alınırken kullamak ya da uzak durmak önemlidir.

metabolizmayı hızlandırma ve yağ yakma etkisi yüksek olan bir bitkidir.

Mate Güney Amerika bitkisi olup metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Yeşil çay da olduğu gibi yüksek tansiyon ve çarpıntı problemlerine sebep olabilir.

mate metabolizmayı hızlandırır

Guarana da Güney Amerika da yetişen bir bitki olup, çok yüksek kafein içerir ve metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Guarana da yüksek kafein içerdiğinden dolayı yüksek tansiyonu bulunan ve kalp hastalığı olanlar dikkatli bir şekilde kullanmalılar.

Guarana Türkiyede az bilinen Güney Amerika da çok sevilen bir bitkidir.

Ananas sindirimi kolaylaştırır ve bağırsakları çalıştırır. Zayıflamaya yardımcı bitkilerdendir.

Turunç Kabuğu sinefrin isminde madde içerdiğinden dolayı metabolizmayı çok hızlı bir şekilde hızlandırır. Turunç kabuğunu kullanmanın en büyük faydası metabolizmayı hızlandırmakla birlikte kalp ve damar sisteminde yan etkiler yapmamasıdır. Misler gibi kokusu da yanında ikramiye gibi kalmaktadır.

Acı Kırmızıbiber yemek metabolizmayı hızlandırmaktadır. Yağ yakımını artırıyor. Acı biber ne kadar acı olursa o kadar iyidir. Zayıflamak için acı kırmızıbiber olarak satılan hapları kullanmak, doktor önerisi olmadan kullanmamalıdır.

Greyfurt yemek yağ yakmayı artırıyor. İnsülin hormonu üzerinde baskılayıcı etkisi bulunmasından dolayı zayıflama etkisi bulunmaktadır.

Kuşburnu vücutta bulunan yağ oranını azltmakla beraber aynı zamanda yağ yakmayı artırıyor. Fakat iştah üzerinde etkili olmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here