Vücut Losyonu Nedir

0
2482

Vücut losyonu nedir, ne işe yarar, vücut losyonu nasıl kullanılır.  Vücut losyonları vücudu en iyi şekilde nemlendirmek için gerekli olan bir losyondur.

Vücut Losyonu Nedir

Vücut losyonu ne işe yarar diye düşünüyor isek cevabı burada bulacağız demektir. Tabii ki bunu da önce vücut losyonu nedir sorusuna cevap vererek açıklayabiliriz. Vücut losyonu bedenin güzel kokmasını ve sağlıklı görünmesini de sağlayarak,cildin ihtiyacı olan nemi dengeler. Aynı zamanda vücudumuzun güzel kokmasına da yardımcı olur. Yumuşacık ve güzel kokan bir tene kim sahip olmak istemez ki?

vücut losyonu cildin sağlıklı görünmesini sağlayarak, nemlenmesine yardımcı olur.

Vücut losyonlarını kullanırken cilt tipini bilmeli ve cilt tipine uygun losyonları tercih etmeli. Her cilde, her vücut losyonu olmaz. Ve önemlisi de vücut tipinizi bilmiyor iseniz gördüğünüz her vücut losyonunu da kaliteli bile olsa kullanmamanız gerekmektedir. Cilt tipinizi bilmiyor iseniz olumsuz sonuçlar yakanızı bırakmayacaktır. Tabii ki bunu istemeyiz. Öncelikle yapmamız gereken cilt tipini öğrenmektir.

Vücut Losyonu Nasıl Kullanılır

Vücut losyonlarında bedenin uygun cilt tipini öğrendikten sonra yapılması gereken losyonu nasıl uygulama yapmalıyız? Doğru bir şekilde nasıl kullanmalıyız? Bunları öğrenmek losyondan en iyi sonucu almaya yardımcı olur.

Vücut losyonlarını günlük duş sonrasında kurulandıktan sonra uygulamak gerekir. Islak cilde uygulanmaz. Islak cilde uygulanırsa losyon (krem) iyice yoğunlaşır ve ciltte losyon emilim gerçekleştirmez. Dairesel hareketlerle tüm vücuda yedirilmelidir. Hafif hafif masaj yapılarak uygulandığında vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır. Cilt tipimizi bilerek ve cilt tipine uygun losyon seçerek kremleme işini yapmak gerekir. Cilt tipine uygun kremleme olmazsa istenilen sonuç alınmaz.

Giordani gold vücut losyonu hayatınızı güzel yaşamanız için duyduğumuz arzuyu yansıtıyor.

Vücut kremleri yüzü ve eli nemlendirmek için uygun yapıda olmadığından sadece vücuda uygulanmalıdır.

Cilt tiplerine uygun Oriflame kozmetikte normal, kuru ve çok kuru ciltlere uygun losyonlar bulunmaktadır. Normal ciltler için Optimals Su Zambağı Özlü Nemlendirici Vücut Losyonu, kuru ciltler için Optimals Avokado Yağı İçeren Pürüzsüzleştirici Vücut Losyonu ve çok kuru ciltler içinde Optimals Besleyici Vücut Losyonu – Argan Yağı kullanılmalıdır. Nemlendirici, pürüzsüzleştirici ve besleyici özelliklere sahip olan losyonlar tercih edilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here