Vücut Çatlakları İçin Alternatif Tedavi

0
373
Vücut çatlakları, genellikle bayanların karşı karşıya kaldıkları bir sorundur. Hızlı kilo artışlarında ve hamilelik döneminde çiltte çatlaklara ve lekelere; hormonal değişim, derinin gerilmesi ve kilo artışı sebep olmaktadır. Özellikle karın, göğüs, bel ve kalça bölgelerinde çatlaklara rastlanır. Bu çatlaklar düzensiz ve aşırı beslenme ya da gebelikte hızlı ve alınması gerekenden fazla kilo alımından kaynaklanmaktadır.

Vücut Çatlakları İçin Alternatif Tedavi

Her şeyden önce hamile kalan anne adayı, gebelik döneminde ki çatlak oluşumunu, dengeli beslenme, bol su içme ve vücudun iyi nemlendirilmesi ile önleyebilir.
Bir çeşit deri yırtılmasıdır vücut çatlakları. Bu yırtılmayı ise derinin aşırı gerilmesine bağlı olarak, cildin elastin ve kolajen dokularındaki tahribatı neticesinde meydana gelen bir çeşit deri yırtılması diyebiliriz.
Deri yırtılmasında ilk oluşum pembemsi bir görünüm oluşturur. İlerleyen zamanla bu pembemsi çizgiler mora, soluklaşarak beyaza dönüşür. Daha ilerleyen zamanda ise sadece renk değişikliği şeklinde değil, aynı zamanda deride kabarık veya çukurlaşma şeklinde görüntü bozukluğuna da neden olabilir.
Peki bu durumda ne yapabiliriz. Şunu belirtmek gerekir ki bazen ne yaparsanız yapın bu vücut çatlaklarının önüne geçemezsiniz. Lakin verdiğiniz mücadeleler ile bu durumun oluşmasına engel olabilir, engel olamadıysanız en aza indirebilir ya da ilerlemesini durdurabilirsiniz. Burada vücut çatlakları için yağlardan oluşan karışım tarifini vereceğiz.

 Vücut çatlakları için karışım yağ tarifi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı buğday özü yağı
1 yemek kaşığı kantaron yağı
1 yemek kaşığı kayısı yağı
1 yemek kaşığı kakao yağı
1 yemek kaşığı ozon yağı
Bu yağların hepsi ölçülere sadık kalınarak cam bir kapta karıştırılır. Vücutta oluşan çatlaklara dairesel hareketlerle sorunlu olan bölgeye ya da bölgelere masaj yapılarak sabah ve akşam uygulanır.
Yazıyı beğendiyseniz, paylaşmayı unutmayınız. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Şifa olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here