Vücut Bakımı- 5 Dakika Bu Şekilde Uzanarak Kilo Vereceksiniz

0
352

Vücut bakımı, sağlığına önem verenlerin yaşam şeklidir. Düzenli uyumak, sağlıklı ve dengeli beslenmek, egzersiz yapmak gibi günlük alışkanlık haline getirilen davranış şekillerini hayata uygulamak gerekir. Vücut bakımı için önce yaşam şeklimizi düzenlemeliyiz.

Bazen de hayatın getirdiği yoğun koşturmaca da yaptığımız alışkanlıkları pratik ve kolay şekilde yaşamak isteriz. İşte sizlere yatarak kilo verme yönteminden bahsedeceğiz. Nasıl mı?

Uzanarak Nasıl Kilo Verilir?

Günde 5 dakika ile yapabileceğiniz bir hareket.  Belinize koyacağınız havlu ile 5 dakikada kilo vermek mümkün. Evet yanlış duymadınız..

Japon hekim Fukutsudzi tarafından da bu metot kitabında yayınlanmıştır. Japon hekime göre kilo vermek için herhangi alete ya da egzersize ihtiyaç yok, yapılması gereken belin alt çukur tarafına bir havlu koymak ve aşağıda vereceğimiz resimde olduğu gibi 5 dakika boyunca uzanmak.. Japon hekim Fukutsudzi bu yöntemin çok etkili olduğunu belirtirken, sırt üstü yere uzanılmasını ve rulo şeklinde ki havluyu göbek hizasından sırtın alt kısmına yerleştirilmesini söylüyor. Sonra omuz genişliğinde bacakların açılması ve ayakların birbirine değecek şekilde birleştirilirken, aynı zamanda kolların yukarı geriye doğru uzatılmasını ve avuç içlerinin yere gelecek şekilde ve serçe parmaklarının da birbirine değecek şekilde yapılmasını da anlatımına ekliyor.

Bu anlatım şekli, yapılacak olan hareketler size basit gelebilir lakin bu pozisyonu uygulamak o kadar da kolay olmadığını anlayacaksınız.

Nasıl Uygulamalı?

Bu egzersiz her gün 5 dakika anlatıldığı şekilde yapılmalıdır. Günde 3 kerede tekrarlanmalıdır. Zamanı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Not:

Egzersiz bittikten sonra, kalkacağınız zaman yavaşça yan tarafınızı dönerek kalkmanız tavsiye olunur.

Nasıl Fayda Verir?

5 dakikada belinize havlu koyarak yapılan egzersiz, vücudunuzdaki kan dolaşımını artırırken, vücutta bulunan yağların da yanmasını sağlıyor ve iştah kapanmasına sebep oluyormuş.

Not:

Eğer herhangi omurga veya kemik sorununuz varsa doktorunuza danışmakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here