Vişneli Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır?

0
65

Vişneli ekmek tatlısı nasıl yapılır? Genelde değişik olan lezzetler, en çok tercih edilen tarifler arasında gelir. Vişneli ekmek tatlısı da, bu tariflerden biri olarak bilinir.

Meyve içeriği ile mayhoş bir tat oluşturması, kişilerin ve özellikle de tatlı sevmeyenlerin tercih edeceği bir tatlı olarak tüketmelerini sağlayacaktır. Yenilen ağır öğünlerin üzerine meyveli tatlar seçilmesi, daha akıllıca bir karar olacaktır.

Vişneli Ekmek Tatlısı Nasıl Yapılır?

Kaç kişilik = 8 kişilik

Hazırlama süresi = 20 dakika

Pişirme süresi = 15 dakika (Vişne şurubunun hazırlanması)

Malzemeleri

  • Tost ekmeği – 1 paket beyaz tost ekmeği
  • Kaymak – 200 gr
  • Vişne – 1 kilo vişne
  • Nane yaprağı – Birkaç taze nane yaprağı
  • Toz şeker – 1 kilo

Yapılışı

Tost ekmeklerinin kenarlarını keserek ayırın ve dilimleri ikiye bölerek küçük dikdörtgen parçalar elde edin. Bunları fırın tepsisine dizin ve fırını 150 dereceye ayarlayarak ekmekleri hafifçe kızartın.
Vişneleri yıkadıktan sonra çekirdeklerini çıkartın. Meyveleri, toz şeker ve 5 su bardağı soğuk su ile derin bir tencereye alın, kaynatın ve ateşten alın.
Pişen vişneleri suyu ile birlikte tepsideki ekmeklerin üzerine boşaltın. Tepsiyi hafifçe sallayarak ekmeklerin şurubu iyice çekmesini sağlayın. Soğumaya bırakın.
Tek kişilik servis tabaklarına ekmek dilimlerini alın (vişne taneleriyle birlikte), yanlarına küçük kaymak ruloları koyun ve taze nane yapraklarıyla süsleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here