Tüm zamanların En İyi Zayıflama Tavsiyeleri

0
87

Tüm zamanların en iyi zayıflama tavsiyeleri ni sizin için derledik. Hem zayıflayacak, aynı zamanda verdiğiniz kiloları da almamanızı sağlayacak. Üstelik kolay ve pratik bir şekilde. Zorlanmadan. Nedir bunlar diye merak ediyorsanız aşağıdaki maddeleri dikkatle okuyunuz.

Tüm zamanların en iyi zayıflama tavsiyeleri

1- Atıştırın ama atıştırırken dikkatli olun.

Öğünler arasında atıştırmalıklar yemek şimdiye kadar, diyet yapan insanların kara listesinde olmuştur. Fakat beslenme uzmanları artık aç kalmayı sağlıklı yiyeceklerle bastırmanın, onu yok saymaktan ya da daha sonra sağlıklı olmayan şeyler yemekten daha iyi olduğunu biliyorlar.

En doğru seçenekler doyurucu protein karışımları, bir parça tel peynir veya üzerine bir kaşık fıstık ezmesi sürülmüş bir parça meyvedir.

2 – Televizyonu kapatın 

Yeni bir çalışmaya göre, bir şeyler izlerken yemek yemek, normalden %40 daha fazla kalori almanıza neden olabilir. Araç kullanmak, mesajlaşmak ya da yemek yerken dikkat dağıtan diğer şeyleri yapmak da gereğinden fazla yemek yemeye sebep olur. Tek başınıza olduğunuzda bile yemek yerken her öğününüzde yiyeceklerinizi tabağınıza koyun ve oturup sadece yemeğinizi yiyin.

3 – Her gün tartılın

zayıflama tartılmak ile ilgili görsel sonucu

Mesela her zamanki kilonuz birkaç gün arka arkaya artıyorsa, bunun yediklerinizi biraz sınırlamanız veya harcadığınız eforu arttırmanız gerektiğini gösteren önemli bir uyarı olduğunu bilin.

4 – Haftanın üç günü kas çalışması yapın

Çok değil beşer dakika squat, şınav ya da lunge yapmak (30 saniyelik aralıklarla) kaslarınızı korumanıza ve geliştirmenize yardımcı olur.

5 – Telefonunuza uzanın

Mesela aklınız belirli bir yiyeceğe takıldıysa, bir arkadaşınızı arayın ve onunla sohbet ederek düşüncelerinizi başka bir konuya yönlendirin. Araştırmalara göre, aşırı istekler sadece beş dakika boyunca devam etmektedir. Bu yüzden böyle bir meşguliyet ile zaman geçirdikçe abur cubur yeme isteği azalacaktır.

6 – Dengeli bir diyetle beslenin 

 

Kahvaltılar genelde biraz yağ, bol miktarda karbonhidrat ve proteinden oluşur. Yapılan araştırmalara göre, bu gıdalar kan şekerinizi sabit tutar ve sizi tok tutarak öğle yemeğini sabırsızlıkla beklemenize mani olur. Kahvaltıda, içinde yumurtanın beyazı ve jambon olan tam buğdaylı ekmek tostu gibi lezzetli ve doyurucu yiyecekleri tercih edin.

7 – Alkollü içeceklere dikkat edin 

Masum gibi görünen, iştahınızı dindirmeyen bir kokteyl yüzlerce kalori almanıza sebep olur. Hafta sonlarına dikkat edin. Mecbur kalınırsa içki içmeyeceğiniz yerlere gidin ya da bir bardak şarap, diyet bira ya da votka-sodadan başka bir şey içmeyin. Bu üç içkinin her birinin tek bardağı 100 kalori içerdiği unutulmamalıdır.

8 – Günde iki kere meyve yiyin

Meyvede hiç yağ yoktur. Bol miktarda sıvı vardır. Bu sebeple meyve, tabağınızda (ve midenizde) yüksek kalorili gıdalara daha az yer vererek doymanızı sağlar. Meyvedeki karbonhidrattan çekinmeyin. Bu faydalı bir karbonhidrattır. Yüksek miktarda sağlıklı lif içerir.

9 – Daha uzun süre uykuda kalın 

Yapılan araştırmalara göre, normal zamandan 30 dakika daha geç uyanmak ve 30 dakika geç uyumak daha iyi yiyecek seçimleri yapmanıza faydalı olur. Üstelik iyice dinlendiğinizde, yorgunluktan veya stresten dolayı yemek yeme eğiliminde olmazsınız.

10 – İnce olduğunuzu hayal edin

 

Bütün iradenizin tükendiğini hissettiğinizde, kilo verdiğinizi ve kendinizi de ince hissettiğinizi gözünüzün önüne getirin. Görsel motivasyon, hedeflediğiniz kiloya odaklanmanızı sağlar. Böylece tüm zamanların en iyi zayıflama tavsiyeleri size istediğiniz sonuca ulaşmanıza kolaylık sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here