Taze Fasulye Çorbası Nasıl Yapılır?

Taze fasulye çorbası nasıl yapılır? Taze fasulyenin zeytinyağlısı ya da etlisini yaparız genelde. Fakat taze fasulyenin çorbası da yemeği kadar lezzetli ve hafif bir çorbadır. Yaz aylarının sıcak ya da soğuk içilebilen çorba özellikle kadınlar için demir eksikliğini giderici olarak da işlev yapmaktadır. Taze fasulye evet bir demir minerali zenginidir. Diğer demir kaynağı olan kırmızı ete kıyasla daha düşük kalori ve yağ içeren fasulye, kilo kontrolü açısından da tercih sebebidir. Taze fasulyenin kullanım alanlarının çoğalması ve başka lezzet alternatifi olarak taze fasulye çorbasını sizler için paylaşıyoruz.

Taze Fasulye Çorbası Nasıl Yapılır?

Malzemeler;

300 gram fasulye + 1 orta boy domates + 1 yemek kaşığı salça + sıvı yağ ve tereyağı + 1 su bardağı yoğurt + 4 yemek kaşığı un + 1 yumurta + göz kararı tuz ve karabiber

Yapılışı;

Taze fasulyeleri yıkayıp, süzün. 1,5 cm. uzunluğunda parçalar halinde kesin. Domatesleri rendeleyin. Orta boy bir tencereye tereyağını koyun, içine fasulyeleri ve rendelenmiş domates ile salçayı ilave edip, 10 dakika kavurun. Üzerine 8 bardak su ilave edin. 25 dakika kaynatın. Bir kapta un, yumurta, yoğurdu su ile ezerek karıştırın. Hazırlanan terbiye pişmek üzere olan çorbaya karıştırın ve 5 dakika daha kaynatın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir