Slime Nedir?

0
593
slime oyun mu? oyuncak mı? Ç Biz bilemedik çılgınlık bu!

Slime Nedir? Slime nasıl yapılır? Slime yapımı için neler gereklidir?  Oyuncak mı? Oyun mu? Birden popüler olan bu oyuncak hem çocuklar için hemde büyükler için vazgeçilmez bir oyun haline gelmiştir. Aslında oyuncak olan slime, kendine göre değişim içinde oyun olarak karşımıza çıktı.

Slime Nedir?

Slime tutkal, boraks ve su karışı ile elde edilen, hamurumsu kıvamda bir eğlence oyun hamurudur. Slimeyi zevkinize göre renklendirebilirsiniz. Yapışmayan bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde çocuklar rahatlıkla oynayabilir ve eve zarar verme gibi bir durum ile karşılaşılmaz.

slime oyun mu? oyuncak mı? Ç Biz bilemedik çılgınlık bu!

Dünya da popüler olan bir oyun olan slime, Türkiye’de de eğlenceli bir oyun olarak yerini almıştır. Son aylarda bir slime çılgınlığı olan oyun sadece çocukların değil büyüklerin de oyunu haline gelmiştir. Aslında bir sır vermek gerekirse çocuklardan çok yetişkinler daha çok oynamaktadır slime oyun hamuru ile.   Slime ne zaman, kim tarafından, nasıl bulunmuş gibi sorular yerine, daha çok işin eğlenceli kısımlarına değinmek istiyoruz. Slime nasıl yapılır ve oynayabilmek için slimenin malzemeleri nelerdir?

Slime Yapmak İçin Malzemeler?

Bir su bardağı ılık su – Bir su bardağı oda sıcaklığında su – Boraks: jellendirici olarak kullanacağımız borası çay kaşığının ucu ile – Gıda boyası: çay kaşığı ucu ile – Tutlkal :Su bazlı olan polimer K-10 – sim (istediğiniz kadar miktarı kendiniz belirleyiniz)

Slime’nin Yapılışı:

Malzemelerimizi temin ettikten sonra yapmaya başlayabiliriz. İlk önce bir su bardağı ılık suya, boraks ve gıda boyasını ekliyoruz. Kıvama gelinceye kadar karıştırıyoruz ve kıvama geldiğinde kenara alıyoruz. Diğer tarafta bir kaba hazır olan bir bardak tutkalı dökünüz, tutkalın üzerine de bir bardak oda sıcaklığındaki suyu dökünüz. İyice karıştırmaya devam edilmeli. Daha önce İlk önce hazırladığımız ılık su ve gıda boyasıyla hazırladığı borakslı suyu , tutkallı suyun içine yavaş yavaş karıştırarak döküyoruz. Kıvam alıncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Sim ekleyebilirsiniz.

Slime bitti sayılır, hazırladığımız kaba yapışmaz hale geldiği slime’ın hazır olduğu anlamına gelmektedir. Yaptığımız slime koyu kıvamda olmuşsa eğer biraz ılık su ekleyerek kıvam elde edebiliriz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here