Sıcak Su İçmeniz İçin 12 Farklı Sebep

0
629

Su içmek neden bu kadar önemli? Hele hele sıcak suyun faydaları nelerdir? Sıcak suyun soğuk sudan farkı nedir? Su içme alışkanlığını sıcak su içmeye çevirmeli miyiz?

Sıcak Su İçmeniz İçin 12 Farklı Sebep

Sağlıklı bir bireyde ortalama vücut ağırlığının %50 ila %60 arasında su bulunmaktadır. yeni doğan bir bebekte ise bu oran %70 ila %80 olmaktadır. Yetişkin insanlar da bu oran gitgide düşmektedir. Su gereği kadar alınmadığı şekilde organlar ve hücreler yeterli su alamadığında dolayı fonksiyonlarını sürdüremezler. Şimdi soğuk suyun bu kadar faydası bulunmakta ise sıcak suyun insan vücudu için farklı sebepleri nelerdir? Neden sıcak su tüketmeliyiz? Su içmekten daha faydalı bir şey varsa bu da sıcak su içmektir. İşte sıcak suyun bedenimize olan inanılmaz faydaları…

 • Varan 1 Kilo Verme

Kilo aldığınızı düşünüyor ve metabolizma yavaş çalışıyor diye düşünüyorsanız, sıcak su sizin için birebir çözümdür. Metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için çok büyük yardımı dokunur. Bunu sağlamak içinde gün içinde biraz limon sıkılmış sıcak su içmek fayda verir. Metabolizmanızı hızlandırırken aynı zaman da yağ dokusunun parçalanmasına da olanak sağlar.

 • Varan 2 Boğazın ve Burnun Temizlenmesi

Sıcak su içmek, balgamı yumuşatır ve söker. Vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bunun sayesinde burun tıkanıkları açılır ve boğazı rahatlatır.

 • Varan 3 Detoks

Evet detoks görevi de bulunmaktadır. Sıcak su içildiği zaman beden sıcaklığı yükselir. Böylece terleme olayı başlar. Böylece toksinler vücudumuzdan atılır ki bu da hedeflediğimiz bir durumdur. Daha iyi sonuç alabilmek için de, bir miktar limon sıkın içine.

 • Varan 4 Canlı ve Sağlıklı Saçlar

Yumuşak ve parlak saçlarınız olsun istiyorsanız bunun için de sıcak su içmelisiniz. Saç köklerinde bulunan sinir uçlarına enerji vererek aktif hale getirir. Bu durumda saçlar, doğal canlılığına kavuşurken aynı zamanda sağlıklı görünmesini de sağlar.

 • Varan 5 Kepek Önleyici

Kepek önleyici görevi, saç derisini nemlendirmesinden dolayı olup, saç derisinin kurumasını önleyerek, kepek oluşumunu önler.

 • Varan 6 Saç Dökülmesini Azaltır

Sıcak su içerek saç köklerinin uyarılmasının başka olumlu yanı da saçlarınızın çoğalması ve daha sağlıklı uzamasıdır.

 • Varan 7 Sivilceler ve Siyah Noktalar Üzerine Etkisi

Sıcak su bedeni derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunda etken olan nedenleri ortadan kaldırır.

 • Varan 8 Genç Görünüm Sağlamak Ya Da Erken Yaşlanmanın Önüne Geçmek

 

Sıcak su içmek toksinleri bedenimizden uzaklaştırır. Toksinler yaşlanmanın hızını çabuklaştırır ve daha hızlı yaşlandırır. Sıcak su içildiği zaman elastikiyeti azalan ve serbest radikallerin aşındırmış olduğu deri hücrelerinin yeniden kendilerini yenilemesine faydalı olur ve cildiniz daha yumuşak ve daha genç bir görünüm alır.

 • Varan 9 Sindirim

Yapılan çalışmalarda yemek sırasında ya da yemek sonrasında soğuk su içilmesinin alınan gıdalardaki yağı sertleştirdiğini ortaya koymuştur. Bunu sıcak su içme alışkanlığı edinerek bu sorunu ortadan kaldırırsınız ve böyle bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Hazımsızlık problemlerinin çözümü içinde sıcak su tavsiye edilir.

 • Varan 10 Kan Dolaşımını Hızlandırmak ve Daha Sağlıklı Sinir Sistemi

Sıcak su içmek, kasları ve sinir sisteminin düzgün çalışması için önemli olan kan dolaşımını artırırken, etrafta olan yağ birikintilerini parçalayarak sinir sisteminin daha sağlıklı çalışmasına faydalı olur.

 • Varan 11 Bağırsak Hareketleri

Bağırsakların düzgün ve sancısız çalışmasını sağlar. Her sabah mide boş iken bir bardak sıcak ya da ılık su içmek önerilir.

 • Varan 12 Adet Sancıları

Sıcak suyun ısısından dolayı karın kaslarının üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi bulunmaktadır ki bu da kasılmaları ve spazmları azaltmaya yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here