Sadece Günde Bir Bardak; Karaciğerin Temizlenmesi İçin

Karaciğer vücudumuzda çok önemli bir yer tutar. Görevi toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırmak ve atılmasını sağlamak. Lakin karaciğerin de temizlenmeye ihtiyacı vardır. Yanlış okumadınız. Evet karaciğerlerin temizlenmesinden bahsediyoruz. Vücudumuzda bazı organlara daha çok önem veririz. Her zaman gündemimizde kalırlar. Fakat karaciğer sağlığı için bunu çok fazla söyleyemeyiz. Karaciğerde diğer organlar gibi sağlığı ön planda tutulması gereken organlarımızdandır. İşte bu yüzden karaciğeri temizleyen besinlere şöyle bir göz atacağız..

Günde 1 bardağı karaciğeri temizliyor

Soğan ve Sarımsak

Karaciğeri temizlemek için günde 2 ya da 3 diş sarımsak yemek veya yemeklere ekleme şeklinde tüketmek gerekir. Yemeklere güzel bir lezzet veren bu soğan sarımsak ikilisinin faydaları her gün karşımıza çıkmaktadır. Karaciğeri temizleme özellikleri de yapılan araştırmalar da ortaya çıkmıştır.

Pancar

Pancar iki ayrı şekilde fayda sağlar. Birincisi karaciğeri temizler. İkincisi ise daha iyi çalışmasını sağlar. Faydalarından yararlanabilmek için salatalara eklemeyi unutmayın.

Enginar

Enginar da karaciğere çok faydalı olup, yüksek miktarda antioksidan içerir. mevsiminde tüketmeye özen gösterilmelidir.

Greyfurt

Greyfurt karaciğer iyi gelen bir meyve olup her gün ufak bir bardak tüketilmesi gerekir. Greyfurtta dikkat edilmesi gereken bir husus mevcuttur. Greyfurt bazı ilaçlarla alınmaması gereken bir meyvedir. Bu yüzden özellikle ilaç ullanıyorsanız doktora sormadan içmemenizi tavsiye ederiz.

Limon

Limonun bir sürü faydalarında hemen hemen herkes haberdar. Karaciğere olan faydalarını çok kişi bilemez. Evet limon antioksidan içerdiğinden karaciğeri temizler ve enzim üretmesini destekler. Limonu bir sürahi suya ekleyerek elde ettiğimiz suyu her içmeyi unutmayınız.

Ceviz

Karaciğerde bulunan amonyağı, vücuttan atma görevini üstlenen ceviz ve kaliteli yağlar içerdiğinden karaciğeri temizlemeye yardımcı olur.

Karaciğer vücudun en önemli olan organlarından birisidir. Vücudumuzda sağ tarafta kaburganın hemen altında bulunur. Karaciğere bağlı olan safra kanalları ince bağırsağa bağlıdır. Bedenimizde ki en önemli ve en ağır organ olup yaşamımızın sürekliliği için düzgün çalışması çok önemlidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir