Saç Yağları Ve Faydaları

1
450
saç yağları ile saç sağlığına kavuşun
 Saç yağları ve faydaları nelerdir? Saç yağları ne işe yarar? Ne zaman kullanılmalıdır? İçeriğinde ne bulunur? Saç bakımında saç yağlarının yeri. Saç sağlığı için saç yağları kullanmak gerekir. Saçın canlı, bakımlı, kırılmadan, dökülmeden ve sağlıklı olabilmesi için saç kalitesini artırmak için saç yağlarına ihtiyaç duyarız.

Saç Yağları Ve Faydaları

eleo KURU YAĞ

SAÇ SAĞLIĞI

Saç yağları ne işe yarar? diye sorarsanız eğer saç yağlarının birçok faydası vardır. Saçların cinsine ve yapısına göre saç yağı kullanmak gerekir. Her şeyden önce saç yağı kullanmak için saçımızın cinsini öğrenmek gerekiyor. Oriflame saç yağları, saçın yüzeyinde kalmazlar, beslemek ve nemlendirmek için saç telinin özüne iner.

Nature Secrets Boyalı Saçlar için Badem Yağı ve Çilek Özlü Saç Maskesi

Argan gibi yağlar, saçınızda kurumaya ve kırılmaya başlamış kısımlardakilerle yer değiştirebilen temel yağ asitleri içerir. Sonuç mu? Parlak, esnek ve yumuşacık saçlar. Ayrıca yağlar kırık saçın kırık ve hasarlı kısımları için de dolgu malzemesi görevi görür, bu kısımları nemlendirirler. Islak saçlarınıza sürdüğünüzde kolayca taranmasını sağlaması da kırıkları engellemeye yardımcı olur.

UYGULAMA KOLAYLIĞI

Saç yağlarını uygulaması oldukça kolaydır. Eğer saçlarınız yıpranmışsa ve fazla miktarda yağ kullanacaksanız ıslak saçınıza uygulamayı tercih edin. Kuru saçınıza da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bozuk para büyüklüğünde bir miktar yağ yeterli olacaktır, ellerinizin arasına sıkın ve yuvarlak hareketlerle avucunuzda ovalayın. Saçınızdan büyük tutamlar ayırarak dengeli bir şekilde uygulayın. Saç diplerine uygulamaktan kaçının, çünkü saç derisi genellikle kendine gerekli doğal yağı üretmektedir.

 eleo DÜZGÜNLEŞTİRİCİ YAĞ

HER SORUN İÇİN BİR SAÇ YAĞI Tüm saç sorunlarınız için doğal içerikli yağlar bulabilirsiniz, sizin için en popüler olan birkaç tanesini seçtik. Argan yağından genellikle “sıvı altın” olarak bahsedilir ve saç için birçok faydası vardır. E vitamini ve antioksidanlar ile bir arada kullanıldığında temel yağ asitleri en etkili doğal nemlendiricilerden biri haline gelir. Saçınızın elastikliğini artırır, kabarmasını engeller, yıpranmaları onarır ve parlaklık verir. Hatta saçınızın uzamasını hızlandırdığını bile söyleyebiliriz.

Gül yağı da nemlendirme ve kuru, kolay kırılan saçları güçlendirme için harika bir seçimdir. Gül ve Argan yağlarını bir arada sunan bir ürün kullanmanız, saçına lüks ve yoğun bir bakım sağlayacaktır.

Kuru bir saç derisine sahipseniz, Çay ağacı yağından faydalanabilirsiniz. Çay ağacı yağı kepeği önleyici etkiye sahiptir ve hassas saç derinizi yumuşatarak rahatlatır. Beyaz hindistan cevizi yağı da saçınız için harika bir antibakteriyeldir; saçınızı nemlendirir, özüne inerek güçlendirir ve harika kokmasını sağlar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here