Saç Beyazlarını Eski Haline Getiren Kür

0
469

Saç beyazlarını kapatan kür tarifi vereceğiz. Saç beyazları genellikle sıkıntılı bir durumdur. Genetiksel olarak ya da ilerleyen yaşlarda saçlarda aklar oluşmakta ve saçlar normal olarak beyazlamaktadır. Bu durum kişiden kişiye değişmekte, ırsi olarak daha genç yaşlarda da beyazlayabilmekte ya da ilerleyen yaşa göre saçlarda beyazlama olmayabiliyor. Fakat beyazlayan saç insana kendini farklı ve negatif duygu durumu yaşatmaktadır.

Erken yaşta saç beyazlaması

Özellikle biz bayanlar saçlar beyazlamaya başladıktan sonra daha sık aralıklarla saçımızı boyatmak zorunda kalıyoruz. Şimdi desek ki saç beyazlaması derdine son, ne dersiniz. Herhalde memnun olmayan olmaz değil mi? Bayanlar size öyle  bir tarif vereceğiz ki beyazlayan saçları eski haline döndürüyor. Endişeye mahal yok çünkü size vereceğimiz tarif denenmiş bir kürdür.

Saç beyazlarını kapatan kür

Saçı eski haline döndüren ve saç beyazlarını kapatan kürümüze gelince lazım olan malzeme sadece patates  kabuklarıdır. Evettt yanlış okumadınız belki bir yanlışlık var gibi ya da saçma gibi gelebilir, yalnız kürü yapıp, uygulama yaptıktan sonra sizde kabul edip göreceksiniz ki, saçlarınızdaki beyazlar önceki normal rengine dönmüş olacak.

Saç beyazlarını kapatan kür nasıl yapılır

Saç beyazlarını kapatan kür yapılışı oldukça basit ve kolaydır. 2-3 büyük boy patatesi alıyorsunuz, yıkadıktan sonra kabuklarını soyup, kabuklarını bir tencereye doldurun. Tencereye patates kabuklarının üzerini 2-3 parmak geçecek kadar su ekleyin ve 30 dakika kadar kaynatın. Kaynamaya başlayan patates kabuklarının suyu kaynadıkça koyulaşmaya başlayacaktır.

Kaynatma işlemi bitince süzgeçle  güzelce süzün ve kabuklarından ayırın. Suyu bir kaba alın ve patates kabuklarını atın. Şimdi sıra geldi saçınıza uygulamaya. Patates kabuklarının suyu soğuyunca bir fırça yardımı ile saçınıza uygulayın daha uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra bile farkı göreceksiniz.

Bu yapılan doğal bir işlemdir. Kimyasal bir işlem değildir. Bundan dolayı bu işlemi tek sefer değil belli aralıklarla bir kaç kez deneyin, ilk seferde mucize beklemeyin. Birkaç kez tekrarlandığında beyazlarınızdan kurtulacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here