Romatizmal Ağrılar İçin Çay

0
279

Romatizmal ağrılar için çay nasıl yapılır? Romatizma çok sıkıntı yaşatan ve her yaşta olabilen ve savunma mekanizmasında çeşitli bozukluklara yol açabilen bir rahatsızlıktır. Halk arasında sıcak ya da soğuk havanın sebep olduğu düşünülse de bu doğru olmayan bir kanıdır. Romatizma, eklemlerde şişlik, sıcaklık ve ağrı ile kendisini gösterir, tedavi edilmediğinde ciddi rahatsızlıklara sebep olup ve  kilolu kişilerde daha fazla ağrıya neden olur.

Kuşburnunun Faydaları

Bir kişiye romatizmal hastalık tanısı konduğunda, bu kişi bir anlamda hastalıkla yaşamayı öğrenmelidir. Bu hastalıkla mücadele ederken, ağrıların giderilmesinde alternatif tıp’tanda yararlanmak çok fayda verir. Kuşburnu, fenolik bileşikler, proantosiyanidin ve flavonitler içermektedir. C vitamini deposudur.

Tüm bu bileşenler sayesinde, kuvvetli antioksidan etki gösterir. Üst solunum yolu iltihaplarından korunmada ve tedavisinde kullanılır.

Ayrıca antienflamatuar (yangı giderici) etkisi de bulunan kuşburnu da, eklem kireçlenmesi ve romatizmal ağrıların giderilmesinde de son derece etkilidir.

Kuşburnu hakkında romatizma ile ilgili olmayan bir bilgi de paylaşmak istedik. Japonyada yapılan araştırmalar da, zayıflatıcı etkisi olduğu da bulunmuştur. Üstelik iştahta değişiklik yapmadan vücuttaki yağ oranını azaltıyor ve kullanıldığı dönem sonunda, kan yağlarında  da ciddi bir azalma yaptığı tespit edilmiştir.

Romatizmal Ağrılar İçin Çay

  • Kuşburnu (1 tatlı kaşığı)
  • Isırgan (1 tatlı kaşığı)
  • Zencefil (1 tatlı kaşığı)
  • Kaynar Su (200 cc )

Cam ya da fincana tüm malzemeler konulur ve  üzerine kaynar su eklenir.  Fincanın ağzı kapatılarak 10 dakika demlenmesi beklenir. Bu çayı günde 4 kez içebilirsiniz.

Öneri: Romatizmal şikayeti olan kişiler, tarifini verdiğimiz romatizmal çaydan içebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here