Parlayan Beyazlar Ve Çıkmayan Lekeler İçin Öneriler

0
980
Çamaşır yıkamak ve istediğiniz sonucu alamamak can sıkıcı bir durumdur. Önerilerimize kulak verin

Parlayan beyazlar ve çıkmayan lekeler için sizlere öneriler de bulunacağız. Bugün çamaşır yıkama günü mü? Çamaşırlarınız istediğiniz gibi çıkmıyor mu? Beyazlar morumsu ve renklilerde de çıkmayan lekeler mi? var.  Çamaşırlarınız temiz olmasına rağmen bu durum da içinize bir türlü sinmiyor.  O zaman yazımızı okumanın zamanı gelmiş demektir.

Parlayan Beyazlar Ve Çıkmayan Lekeler İçin Öneriler

Çamaşırlarınızı bembeyaz olması ve tertemiz misler gibi kokması artık zor değil. Sizlerle paylaşacağımız birkaç küçük detay sizlerin bu sıkıntılarınızın gitmesine fayda sağlayacak. Yapılması gereken aşağıda vereceğimiz tarifleri çamaşırlara uygulamak.

Kan, şarap, yemek, çimen gibi zor lekeleri çıkarmak zordur. Çamaşırlarımızın temizliği için hiçbir masraftan kaçınmaz en pahalı deterjanları ve temizleyicileri bile alırız ama sonuç bazen fiyasko olarak kalır, pek işe yaramaz. Şimdi şu soru ile karşı karşıya kalıyoruz. Nasıl yapacağız?

Pahalı deterjanlar ve temizleyicilerin işe yaramadığı durumlarda evde hazırlayabileceğiniz basit ve pratik yöntemler mevcut. Üstelik satın alınan deterjanlar gibi de kimyasal madde içermemektedir.

Sabırsızlandığınızı duyar gibi oluyorum artık ipuçlarını paylaşma zamanı geldi ve zorlu lekeler için artık endişelenmeye gerek yok.

Varan 1: Karbonat

Evet karbonat. 1 bardak karbonatı, 4 litre su ile karıştırıyoruz. Yapmış olduğumuz karışıma çamaşırları yatırıyoruz. Kıyafetlerin birkaç dakika içinde eski renklerine kavuştuğunu göreceksiniz. Bu basit yöntem hayatınızı kolaylaştıracak.

Varan 2: Limon ve Sirke

Şaşırmayın evet limon ve sirke dedik, doğru görüyorsunuz. Bu karışım mükemmel bir leke çıkarıcıdır. Sirkenin faydalarını zaten hemen hemen herkes bilir. Bizde bir faydasını daha ekledik. Şimdi nasıl yapıyoruz. Limon suyu ve sirkeyi deterjana eklemek ve çamaşırlarımızı her zaman nasıl yıkıyor isek yıkamaya devam etmek. Sonuçta göreceksiniz ki lekeler yok olmuş. Bu yöntemin kokusu biraz keskin olabilir ama lekeden iz kalmayacak.

Varan 3: Aspirin

Bir leğen ya da küvet olur fark etmez. İçine suyu koyup çamaşırların çokluğuna göre değişebilir ama genel de 6 tane yetiyor ama çamaşırınız çoksa bir iki tane daha kırıp ekleyebilirsiniz. Aspirinler eridikten sonra çamaşırlarınızı bu karışıma yatırın ve 30 dakika bekletin. Sonra çamaşırları normal deterjanla yıkayın. Sonuç lekesiz çamaşırlar.

Çamaşırların da istediği temizliğe ve parlaklığa ulaşmak isteyenlere çok güzel öneriler paylaştık. Parlayan beyazlar ve çıkmayan lekeler için öneriler başlıklı yazımız bu kadar. Temiz ve parlak günler sizinle olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here