Niçin Kemik Suyu İçmeliyiz?Kemik Suyunun Faydaları.

Kemik suyunun faydaları nelerdir? Niçin kemik suyu içmeliyiz? Kemik suyunun faydaları nelerdir? Kemik suyu nasıl yapılır? Yaşlandıkça kilo almak, yorgun hissetmek ve kırışıklıkların oluşması normal olmakla beraber bu etkileri azaltmak ya da yok etmek farklı ve pahalı yöntemleri denemeye ve başarıya ulaşılamamasına sebep olabilmektedir. Bunun sebebi yeteri kadar kemik suyu tüketmemekten kaynaklanmaktadır.

Niçin kemik suyu içmeliyiz? Kemik suyu çok besleyicidir. Sağlık bakımından da pek çok faydası vardır. Özellikle gelişim dönemimdeki çocuklar ve gençler başta olmak üzere her yaş grubundaki kişilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca kemik suyu zararlı etkenlere karşı koruma görevi sağlayan güçlü ve etkili bir besin kaynağıdır.

Niçin Kemik Suyu İçmeliyiz?

Kemik Suyu İçmek İçin 6 Sebep

1. Sebep – Kemik Ağrılarına İyi Gelir

Eklemlerin dokuları, bağları ve tendonları koruyabilmesi için kolajene gereksinimi vardır. Eklemleri korumaya yarayan kolajende kemik suyunda bolca bulunur. Kemik ve eklem rahatsızlıklarına karşı kemik suyu kalkan görevi görmektedir.

Eklemleri besleyen ve ağrıyı geçiren kolajeni,

  • Doğal yollardan günde sadece 1 bardak kemik suyu içerek alabiliriz

2. Sebep – Cilde, saçlara ve tırnaklara iyi gelir.

Kemik suyunun faydaları saymakla bitmez.

Cilt, saç ve tırnaklar için bir çok kozmetik ürün bulmak mümkün olsa da hem pahalıdır, hem de çoğu zaman istenen sonuçlar alınamamaktadır. Aslında yapılması gereken en iyi şey kemik suyunu kullanmaktır. İçeriğinde bulunan kolajen cilde, saçlara ve tırnaklara da iyi gelir. Aslında pahalı olan kozmetiklerin de içeriğinde yoğun olarak kolajen bulunmaktadır. Kolajeni doğal ve ucuz yollarla vücudumuza almak mümkün olup pahalı ve doğal olmayan yollardan almak ise gereksiz bir uğraşıdır.

3. Sebep – Sindirime İyi Gelir, Hızlandırır

Günde 1 bardak kemik suyu içmek sindirim sistemi sorununu çözer.

  • Kabızlık
  • Gıda alerjisi
  • İshal
  • Sızıntılı bağırsak sendromu problemlerine iyi gelir.

4. Sebep – Et Yeme İhtiyacını Azaltır

Et yeme mecburiyeti ya da bağımlılığını kemik suyu içmek azaltır. Etten alınan tüm faydalı besinler kemik suyunda da aynı oranda bulunmaktadır. Ette bulunan besinleri, kemik suyunda bulunan jelatin ile alabiliriz.

5. Sebep – Karaciğeri Temizler

Karaciğer, toksinleri vücuttan atmakla sorumlu olan başlıca organımızdır. Karaciğerin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Toksinlerin birikmesinin bir çok nedeni vardır;

  • Yediğimiz gıdalar,
  • İçtiğimiz su
  • Soluduğumuz hava,
  • Yaşadığımız çevre

Karaciğerin atıkları filtreleme görevi bulunur, doğal olarak da atıklar zamanla bu filtrelerde birikir. Kemik suyunu düzenli olarak içmek karaciğeri etkili bir şekilde temizler

6. Sebep – Bağırsaklara İyi Gelir

Kemik suyunun bağırsakları tedavi edici özelliği de fazladır. Sızıntılı bağırsak sendromu ya da bağırsaklara bağlı farklı bir sindirim sorunu mevcut ise kemik suyunun içerdiği jelatin tüm bu hastalıkları iyileştirici niteliğindedir.

Kemik Suyu Çorbası Nasıl Yapılır?

Alacak büyüklükteki bir tencere yardımı ile eti sıyrılan kemikleri, soğan, patates, havuç, defne yaprağı, tuz ve karabiber ile çeşnilendirdiğiniz suda kaynatarak lezzetli bir çorba yapabilirsiniz.

Kemik suyu nasıl saklanır?

İpucu: Kemik suyunu koyu kıvamda yapıp buz kalıplarına koyup dondurabilirsiniz. Böylece istediğiniz zamanda ve istenilen miktarda kemik suyu kullanma avantajınız olur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir