Nemlendirici Ne İşe Yarar

0
637
nemlendirici ne işe yarar diye sorarsanız size derim ki kısaca cilt bakımı, güzelliği ve sağlığıdır

 

Nemlendirici ne işe yarar? Nemlendirici kullanmaz isek ne olur? Cilt nemlendirmeyi sürekli uygulamak gerekir. Yemek içmek ne kadar elzem ise cilt bakımında kullanılan nemlendiricilerde cilt sağlığı için o kadar elzemdir. Bunun gerekliliğini doktorlar, dermatologlar da söylerler. Hayatımızın her anında cilt bakımının önemi hakkında yayınlar yapılmaktadır. Cilt sağlığı için bilinçlendirme çalışmaları oluşturulmaktadır.

Nemlendirici Ne İşe Yarar

Hiç nemlendirici ne işe yarar diye düşündünüz mü? Düşünmüşsünüzdür. Ama cilt bakımının ciddiyetini algılayamamış olabilirsiniz. Ciddi bir koşuşturmaca içinde yaşadığımız için kendimize vakit ayırmak ya da ayırabilmek bize sanki lüksmüş gibi gelir. Ama kendimize olan bakımımız için belli bir zamanı bakım zamanı olarak ayırabilmemiz gerekir. Tabi ki önce nemlendirici ne işe yarar sorusunun cevabını vereceğiz.

 

cildin çatlamış, pul pul olmuş görüntüsüne maruz kalmamak için nemlendiriciyi her daim kullanmak gerekir.

Nemlendiricinin görevi cildin üzerinde ince bir tabaka oluşturmaktır. İnce tabaka sayesinde derideki nemin (suyun)  buharlaşmasını engelleyerek cildin kurumasını önler.  İnce tabaka sayesinde kurumayan cilt nemi muhafaza eder. Cildimiz dış etkenlere karşı o kadar korumasızdır ki, askersiz kaleye benzer. Eğer destek olmazsa kale çöker değil mi? Çünkü düşmana karşı savunacak askerleri yoktur. İşte cildimizde öyle nemlendiriciler ile çevrenin zorlu şartlarına karşı önlem almaz isek aynı askersiz kale gibi cildimiz çökertiriz. Bir bakmışız kurumuş, renk tonu cansızlaşmış ve kırışmaya başlamış bir şekilde cildimiz yıllara yenik düşmüş.İşte bu yüzden nemlendiricileri olumsuz etmenlere karşı koruyucu askerlerimiz olarak görelim.

Gündüz ve Gece Kremleri

Optimals gündüz ve gece kremleri sayesinde dengeli, eşit ve aydınlık bir cilde sahip oluruz. Melanosit adı verilen hücreler tarafından üretilen ve cildimize rengini veren maddelerden birisi olan melanin, lekelenmelerin olduğu alanlarda normalden fazla miktarlarda bulunmaktadır. Yaşlanmanın ilk belirtisi, kırışıklıklar değil, genellikle düzensiz cilt rengidir. Hiperpigmentasyon, cilt yaşlandıkça karşılaşılan en genel problemdir ve pek çok etken koyu lekelerin gelişmesinin nedeni olabilir. Doğum kontrol hapı kullanımı veya hamilelik sırasında oluşan hormonal değişiklikler, ağızdan alınan veya bölgesel sürülen bazı ilaçlar bunlardan bazılarıdır. Güneş ışınları veya solaryum etkisinde kalmanın sonucunda cilt kendini korumak amacıyla daha kalınlaşır ve melanin üretimini artırır. Bu da lekelerde artışla sonuçlanmaktadır. Herhalde nemlendirici ne işe yarar sorusunun cevabını verebilmişizdir.

Optimals Even Out Gündüz kremi SPF20, cilde düzgün ve aydınlık bir görünüm kazandırmaya   yardımcı olurken, Optimals Even Out Gece Kremi ise gece boyunca pigmentasyonu azaltarak oluşmuş ciltteki koyu lekeleri onarmaya yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here