Neden Farmasi Çörekotu Şampuanı?

Neden farmasi çörekotu şampuanı kullanmalıyız? Çörekotu şampuanının faydaları nelerdir? Saçlara nasıl bakım yapar? Farmasi çörekotu şampuanı hakkında bilinmesi gereken herşey…

Çörekotu Yağı İçeriği

Çörek otu yağı saç için en çok kullanılan ve bilinen yağlardan biridir. Diğer yandan saç dökülmesini engelemede oldukça başarılıdır. Bu yağ saç uzamasında, yıpranmış telleri güçlendirmeye kadar pek çok etkisi vardır.

Çörekotu yağı içeriğinde minaraller, selenyum, çinko, demir, bakır ve kalsiyum bolca bulunmaktadır. Ayrıca etken madde olarak E vitamini ihtiva eder. Oleik asit, omega 3, omega 6, doymamış yağ asitleri içerir. Çünkü çörekotu yağının saça faydası genel olarak vücut sağlığı için gerekli olan esansiyel yağ asitleri bakımından zengin olmasından ileri gelir. Bu yağ asitleri vücut tarafından üretilmez. Ancak gıda yolu ile ya da kafa derisine masaj yolu ile alınması gerekir.

Farmasi Çörekotu Şampuanı

Çörek otu modern tıbbın oldukça ilgisini çeken az sayıda bitkiden biridir. Hastalıklara etkisi üzerine yüzlerce deney yapılmış olup onlarcası da halen devam etmektedir. Bu kadar araştırma ve deney hep olumlu olarak sonuçlanmıştır. Kıymeti yeni yeni anlaşılan çörekotunun ”Ölümden başka her derde devadır” hadisi şerifi bulunmaktadır. Yani asırlar öncesinde çörekotu hakkında çalışmalar başlamasına rağmen günümüzde dahi etki mekanizması hala çözülememiştir.

Çörekotunun iyileştirici kullanım alanları ve vücut sistemlerini etkileyen hastalıkların tedavisindeki rolü incelenmiştir. Yapılan araştırmalarda uzmanlar, çörekotu yağının oksidan ajanlarını temizlediğini ve antioksidan sistemini harekete geçirme özeliği olduğunu bulmuşlardır. Saç derisini tedavi eder, saçlardaki kaşıntı, kepek , saç dibindeki kızarıklıkları, şişlikleri, kaşıntıları azaltmak için kullanılır. Ve hatta bitleri yok etmede kullanılabilir.

Çörekotu şampuan’ının en önemli faydası ise saçların uzama hızını %30 çıkarma özelliğidir.

Yağ asitleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan çörek otu, düzenli tüketildiği takdirde cilt ve saçlar için onarıcı yönü yüksek bir gıda haline geliyor.

Yapılan araştırmalara göre saç dökülmesini durdurduğu kanıtlanan çörek otu başka bir tedaviye gerek kalmadan saç kırılmaları, saç kopmaları ve zayıflamaları için inanılmaz bir tedavi sağlıyor.

Saçlarınız dökülüyorsa ve çok fazla para harcamadan bu sorununuza bir çözüm bulmak istiyorsanız çörek otu yağını mutlaka denemelisiniz.

Dökülen saçların yerine yenilerini çıkartabilme özelliğine sahip olan yağ sayesinde hem saçlarınızı geri kazanacak hem de bakım yaptığınız saçlarınızı güçlendirmiş olacaksınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir