Muzlu Smoothie – Çocuklara Özel Sağlıklı Parmak Yiyecek

Muzlu Smoothie – çocuklara özel sağlıklı parmak yiyeceklerdendir. Tabiki büyükler içinde güzel bir atıştırmalık özelliği taşısa da çocuklarımızı zararlı abur cuburlardan uzak tutacak besleyici bir yiyecek seçeneğidir. Çocukların seveceği alternatif yiyecekler olan parmak gıdalar-yiyecekler, çocuklarımızı zararlı hazır gıdalardan uzaklaştırmaya yardımcı olurken büyüme aşamasında da çok yardımcı olmaktadır.

Muzlu smoothie çok lezzetli ve çok pratik bir smoothie özelliğindedir. Şimdi tarifine geçelim.

Muzlu smoothie

Malzemeler:

1 adet muz

200 ml ( 1 su bardağı) pastörize süt ya da iyi kaynatılmış ev sütü

Yapılışı:

1 adet kabuğu soyulmuş yerli muzu 200 ml (1 su bardağı) pastörize süt ile blenderdan geçirin. Smoothie hazır. Süt ve muz birleşimi ile nefis bir smoothie hazırlamak çok kolay. Bunu büyüme çağındaki çocuklarımıza rahatlıkla içirebilirsiniz.

Potasyum ve kalsiyum açısından zengin bu karışım ikindi ara öğünü için ideal bir seçenek. Okuldan eve aç gelen çocuklarınızın atıştırma isteğine iyi gelecek ve onları akşam yemeğine kadar tok tutacak bir alternatif. Ayrıca muzda bulunan potasyum vücutta su-elektrolit dengesinin sağlanmasına, kan basıncının kontrolüne yardımcı oluyor ve kalp hastalıklarına karşı koruyor. Süt de kalsiyum içeriği ile kemik ve dişlerin güçlenmesine fayda sağlıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir