Metil sülfonil metan (MSM) nedir?

0
198

Metil sülfonil metan kısa adı ile MSM nedir? Ne işe yarar? Msm, eklemlerde kireçlenmenin önlenmesi için kullanılan, Glukosamin ve kondroitin ile birlikte kullanması daha faydalı olan ve kemik yapısının bütünlüğünü sağlayan bir maddedir.

Msm nedir?

Msm insan vücudu tarafından üretilen bir madde olup, eklemlerde kireçlenme oluşmasını engeller. Romatoid artrit olan hastalarda ağrı kesici olarak kullanılır. Hareket kısıtlılığını önler ve eklemlerde ağrı oluşmasını azaltır. İlerleyen yaşlarda MSM’nin vücut tarafından yapımı azaldığından ek olarak alınabilir. İlave olarak alınan Msm ler kimyasal olarak laboratuvar ortamında üretilir. Msm, sülfür isimli madde yardımıyla yapılır. Msm, insan vücudundaki yararlı maddelerin korunmasını sağlarken aynı zamanda azalmasını önler. Msm bedenimizde oluşan diğer ağrılara karşı da etkilidir. Özellikle eklem ağrıları başta olmak üzere, vücudun diğer bölgelerindeki eklem ve kas ağrılarına da etkisi bulunur.

Msm ihtiyacı günlük ortalama 600 mg dır. Glukosamin + Kondroitin + MSM olarak kullanılan bu üçlü madde eklem sağlığı için kombine olarak kullanıma sunulmaktadır. Eğer eklem rahatsızlıkları için takviye ürün kullanmak gerekiyor ise, glukosamin, kondroitin ve msm isimli maddelerin hepsinden içeriğinde yeterli miktarda bulunan karışımları tercih edebilirsiniz. Tabii ki doktor tavsiyesi önemlidir.

Glukozamin & Kondroitin & MSM eklem yapısını güçlendirmeye yardımcı olan yapı taşlarıdır. Bu makalede Msm nedir? Ne işe yarar sorusunun cevabını verdik. Glukozamin & Kondroitin & MSM üçlüsü ne işe yarar? makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here