Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
769

Makyaj yapmak kadınlar için çoğu zaman bir kurtarıcı yol olmakla beraber ruh halimizi de yansıtan uygulamadır. Fakat makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken birkaç püf nokta var ki bu noktalar hayat kurtarıcı nitelikte!

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ten makyajından önce nemlendirmek! 

Ten makyajından önce cildi nemlendirmek ve cilt tonunu eşitlemek çok önemli. Böylece ten ürünleriniz cildinizde pürüzsüz bir görüntü verecek ve fondöten gibi ürünlerin cildinizden akmasını engelleyecek.

  • Cilt ürünlerinde ten renginize dikkat etmek 

Ten rengi çok önemli! Çünkü kullanılan ürünlerin tonu ve cilt tonu arasındaki farklılık tende renk farklılığına yol açar ve maske görüntüsü verir. Boyun ve yüz arasındaki ton farkı ise hoş bir görüntü yaratmaz.

  • Fondöten seçerken cilt tipine dikkat!

Seçtiğiniz fondötenin yağlı , kuru veya karma ciltler için uygun olup olmadığını bilmelisiniz. Cilt tipinizi tanımak sizi büyük bir zahmetten kurtaracak ve kullandığınız ürünlerde bilinçli olmanızı sağlayacaktır.

  • Göz makyajındaki renk uyumu

Göz makyajında çoğunlukla göz rengi, gözün yapısı ve yüz şekli pek fazla üzerinde durulan noktalar değildir fakat bu küçük ayrıntılar makyajın alt yapısını oluşturur. Koyu renk gözlere sahip kişiler çoğunlukla aydınlık tonlar tercih etmelidir. Derin bir bakış elde edilmek istendiğinde siyah, gri üzerinde bir makyaj yapılabilir. Açık tonlar ise daha genç bakışlar sağlayacaktır.

  • Dudak makyajında baz

Dudak makyajından önce kullanılacak olan baz, balm ve nemlendirici tarzı bir ürün dudaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlarken dudak ürününüzün kalıcılığını da uzatır.

  • Mor göz torbalarını saklayın

Yüze yorgun bir görünüm veren göz altları çok önemli fakat kapatmakta bir o kadar basit. Cildinize uyumlu seçtiğiniz kapatıcı ile göz altına uygulama yapıldığında göz altlarınızın koyu görünümünden kolayca kurtulabilirsiniz.

  • Mat bitiş

Cildinizin parlamasını istemiyor veya daha mat duran bir makyaj istiyorsanız makyajınızı sonlandırmak için uygulayacağınız pudra size yardımcı olacaktır.

  • Sabitlemek

Makyajınızı sabitlemek ve kalıcılığını arttırmak için yapacağınız küçük bir dokunuş yeterli.  Kendiniz hazırlayabileceğiniz makyaj sabitleyici veya kolayca alabileceğiniz makyaj sabitleyicileri makyajınızın bitişinde uygulayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here