Kolay Maden Sodalı Börek Nasıl Yapılır

0
786
Maden sodalı börek kolay ve pratik yapılışı olan çıtır bir börektir. Kat kat olması da görünümünü ve sunumunu şıklaştırmaktadır.

Maden sodalı börek nasıl yapılır? Kahvaltı ve çay sofralarını süsleyecek çıtır çıtır ve kat kat nefis bir tarif. Pratik ve kolay olması da yapılmasını süreklilik haline getirmektedir. Şimdi maden sodalı börek tarifini verelim.

Maden Sodalı Börek Nasıl Yapılır?

Malzemeleri

4 adet yufka -Yarım paket margarin – 4 adet yumurta – 1 şişe maden sodası – 200 gram beyaz peynir – maydanoz – dereotu

Maden sodalı börek kolay ve pratik yapılışı olan çıtır bir börektir. Kat kat olması da görünümünü ve sunumunu şıklaştırmaktadır.

Yapılışı

Geniş bir kab kullanıyoruz. İçine yumurtayı, erimiş yağ koyup çatalla karıştırınız. Karışıma maden suyunu ilave edin. Başka bir tarafta peynirli içi hazırlayın.

Yağlanmış fırın tepsisine bir yufkayı kenarlarından sarkacak şekilde yayınız.  Diğer yufkaları da ikiye ya da dörde bölünüz. Kestiğiniz parçaları karışıma bastırıp tepsiye yayınız. Aralarına hazırladığınız peynirli içten koyunuz.

Bütün yufka parçalarını karışıma batırarak tepsiye yayınız. Karışım kaldı ise bunuda üste döküp orta hararetli fırında pişiriniz.

Kolay ve pratik maden sodalı böreğin lezzeti bir yana sunumu da şıktır.  Ani gelişen durumlarda vaziyet kurtarıcıdır.

Afiyet olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here