Madecassol Krem Nedir?

0
241

Madecassol krem nedir? Madecassol kremi sivilce, sivilce lekeleri, yara izi, yanık izi ya da güneş yanıkları gibi bir dizi cilt probleminde satın alınmaktadır. Peki bu doğru bir davranış mıdır? Bilinçsizce mi? kullanıyoruz. Madecassol doğru kullanımı nasıl olmalı ve bu krem ne işe yaramaktadır?

Madecassol Krem Nedir?

Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılmaktadır. Cilt üzerinde tedavi edici ve bakım sağlayıcı etkileri vardır. Ciltte yara iyileştirici, deri yapıcı ve tahriş giderici özellikleri bulunan bir merhemdir. Bu özelliklerine istinaden deri yapıcı yani yenileyici özelliği bulunmaktadır. Madecassol da bulunan bu özellik sivilce izi, cilt lekesi gibi cilt problemlerine iyi gelir. Yara iyileştirme ve tahriş edici özelliği ile de lazer ve epilasyon sonrası cilt tahrişlerini iyileştirmektedir.

 

Masecassol krem çok hoş bir kokusu olan bir kremdir. Sürüldüğünde güzel bir koku bırakmaktadır. Üstelik tekrar sürme isteği bile uyandırmaktadır. Bu krem asla açık yaraların üzerine sürülmemelidir. Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde dikkat edilmesi gereken ilk kural budur. Açık yaranın iyileşebilmesi için kuru olması gerekir ama bu krem sürüldüğünde yara sulanacak ve yara iyileşmesi gecikecek hatta başka tedaviler uygulamak gerekecektir. Bunda dolayı açık yaralara kullanmak uygun değildir. Bu kullanım şekli yanıklar içinde geçerlidir. Ciltte oluşan yanıklarda yanık alana uygulanmamalıdır. Uygulandığı takdirde yanığın geç iyileşmesine sebep olacaktır.

Her ilaç da olduğu gibi madecassol krem ve pomadı mutlaka prospektüs kağıdında yazılanlar okunmalı ve lüzumundan fazla kullanılmamalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here