Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları

Madecassol kreminin faydaları saymakla bitmez desek yeridir. Her evde bulunması gereken ve ecza dolabında mutlaka olması gereken bir merhemdir. Çok rağbet gören bir krem olmasından dolayı çabuk bitmektedir. Bundan dolayı eczanelerde satılmasına rağmen küçük eczanelerde bulmak mümkün olmamaktadır. ”Madecassol nedir? Ve nerelerde kullanılır?” başlıklı yazılarda madecassol ve içeriği hakkında bilgiler sunulmuştu. Şimdi madecassol kreminin faydalarına değineceğiz.

Madecassol Kreminin Faydaları

Evet, Madecassol kreminin faydaları oldukça fazladır. Deri yenileyici özelliği en belirgin özelliği olup bir çok cilt problemini gidermektedir. Kremin başlıca faydalarına bakacak olursak;

  • Uçuk yaralarını tedavi eder, iyileştirir.
  • Yanık izlerini tedavi eder.
  • Sivilce lekesi ve cilt lekesini iyileştirme özelliği var.
  • Dudak çatlaklarını tedavi eder.
  • Kuru olan cildi nemlendirir.

Kullananların söylemine göre bu kremin tırnakları sertleştirdiği de söylenmektedir. Ancak kremin asıl amacı bu değildir, sadece bilginiz olsun diyerek bir dip not vermek istedik. Başka bir dip not olarak da, cilt çatlaklarına kesin çözüm olarak kullananlar ve söyleyenlerde var. Ancak çatlakları yaklaşık 1 yıllık kullanım sonrasında etki ettiğini belirtiyorlar

Madecassol Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mutlaka prospektüsünü okuyun ve krem içerisindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa kullanmamanız tavsiye edilir. İlk önce vücudunuzun ufak bir kısmında deneme yapıp öyle kullanmakta fayda var.
  • Gözlerinize sakın değdirmeyin. Böyle bir durum olduğunda, gözlerinizi hemen bol su ile yıkayın.
  • İlacı kullanmadan önce hekiminize ya da eczacınıza mutlaka sorun.
  • Bu kremin hamilelik döneminde kullanımı ile ilgili sıkıntı yaşayan bir bulgu yoktur. Yani hamilelerde rahatlıkla kullanabilir.
  • Madecassol fazla kullanıldığında cildi tahriş edebilir. Günde 1 veya 2 defa kullanımı normaldir.

Madecassol Kremi Nasıl Kullanılır?

Kremin uygun dozajı günde 1 veya 2 defadır. Daha fazla kullanıldığında cildi tahriş edebilir. Uygulama metodu ise kapağını ters çevirerek tüpü delin. Sonrasında ince bir tabaka halinde cildinize sürün.

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Madecassol kremin yan etkileri alerji, içi su dolu kabarmalar, cilt tahriş gibi yan etkiler yapabilir. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin dikkatli kullanmalarını tavsiye ederiz. Eğer bu yan etkilerden birisi olduysa mutlaka doktorunuza danışmalı ve bilgi almalısınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir