Dondurulmuş Limonun İnanılmaz Faydaları

0
392

Dondurulmuş limonun inanılmaz faydaları nı hemen hemen bilmeyen yoktur. C vitamini olması ve toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırması en çok bilinen faydalarındandır. Öyle faydaları var ki, herkesin en çok da bu faydalarını bilmesi gerekmektedir. Büyük ilaç firmalarının sır olarak bu faydalar aslında çoğu insanın derdine çare olabilmektedir.

Limonu dondurduktan sonra yemenin vücudumuza verdiği faydalar, akıl alamayacak kadar fazladır.

Dondurulmuş Limonun İnanılmaz Faydaları

Bilinçli bir tüketici limonun tamamının kullanır ya da tüketir. Limonun hiç bir kısmını ziyan etmez ve faydalarından yararlanmak için tamamını kullanır.

Limonu yıkadıktan sonra buz dolabının buzluk bölümünde dondurulan limonun tamamını rendeleyin. Soymaya gerek yok. Bu şekilde yemeklerde, sebzelerde, salatalar da, çorbalar da, makarnalarda, dondurmalarda, makarna soslarında ya da balık porsiyonlarında kullanabilirsiniz. Limonu ne şekilde kullanırsanız kullanın, hiç tatmadığınız çok güzel lezzetler kazanacaksınız. Sadece limon suyu ve vitamin C olarak bilinen limon, içerdiği gizemlerini öğrenince hayatınızın bir parçası haline koyacaksınız ya da koymalısınız.

Limonun yemeklere yeni bir tad vermesi dışındaki faydaları:

Rendelenmiş limon, limon suyuna göre 5 ya da 10 kat daha fazla vitamin içerir. Şimdiye kadar limonun sadece suyunu kullandığımız için bu faydalarından yararlanılamıyor.

Rendelenmiş limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri uzaklaştırıcı etkisi limon suyuna göre 10 kat daha fazladır.

Rendelenmiş limonu yiyecek ve içeceklerinize eklediğinizde daha leziz hale gelen yiyecek ve içeceklerin yanı sıra daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşamın anahtarını da kullanmış oluyorsunuz. Limonun gizemi burada saklı. Daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam! Şimdiye kadar kullanmadık diye düşündüğünüzde geç bile olsa kullanmanız gerektiğini hatırlayın. Hiç kullanmamaktan iyidir.

Dondurulmuş Limonun Sağlık Üzerine Etkisi

Mucizevi bir ürün olan limon kanser hücrelerini öldürme etkisi bulunmaktadır ve kemoterapide çok daha fazla tesirlidir. Büyük laboratuvarlar limonun bu etkisini bildiklerinden, sentetik versiyonlarını yapma teşebbüsü içindedirler.

Etrafınızda ihtiyaç duyacağını düşündüğünüz insanlara, limonun hastalık önleyici etkisi olduğu duyurulmalı. Tadı güzel olmakla birlikte, kemo-terapinin korkunç etkileri oluşmaz. Kemo-terapi ilaçları üretiminden rant sağlayan çok büyük şirketler kendi firmalarının çıkarlarını riske atmamak adına bu dondurulmuş ve rendelenmiş limonun bu olağanüstü faydalarının özenle saklı tutmaktadırlar, ne kadar insanın öleceğini göz ardı ederek.

Limonun her türlü kansere karşı iyileştirici etkisi ispatlanmıştır. Geniş spekturumlu anti-bakteriyel özelliği iltihaplara, enfeksiyonlara ve mantara karşı iyileştirici özelliği verir. Çok yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar. Anti-depresan özelliği çok bilinen bir özellik olmamakla birlikte depresyon tedavisinde çok faydalıdır. Strese ve asabi bozukluklara karşı koruyucu ve tedavi edicidir.  Limon ekstrelerinin laboratuvarda uygulanması ile büyük firmalar, kolon, kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas olmak üzere 12 çeşit kanser tipinde başarılı sonuçlar almışlardır.

Limon içeriğinde bulunan ”adiamycin” kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. İlginç olan başka bir durum ise Limon özü kötü huylu hücreleri tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here