Kıymet Bilmek

0
953

Kıymet bilmek. Evet kıymet bilmek hayatta o kadar önemlidir ki, bazen anlatmaya çalışırsın, kelimeler kifayetsiz kalır. Neden insanlar birbirlerinin kıymetini bilmezler? Sorunun cevabını çok merak etmişimdir.

kıymet bilmek daha nasıl anlatılabilir ki

Çok mu zor sevdiğine kıymet vermek, önemsemek. Aslında seviyordur, önemsiyordur onun için çok da önem teşkil ediyordur ama ne var biliyor musunuz? Kıymet göstermedikten sonra inanın hiç ama hiç kıymeti yoktur sevdiğinin. Ama bir türlü bulamadığım bir soru olarak kalmıştır beynimin ta en derin köşesinde. Birbirlerinin kıymetini bilseler ne olur ki? Değil mi? Aman canım, kıymet bilmekmiş! Pöff….

ne kadar önemsediğindir sevgiyi yücelten, beraberliği sağlayan

Kıymet Bilmek

Arkadaşlar kıymet bilmek neye benzer bilir misiniz? En sevdiğiniz yemeğinizin bitmeden tükenmeden büyük bir iştahla, severek yemeye benzer. En sevdiğiniz ve değer verdiğiniz tabloya bıkıp usanmadan seyretmeye benzer. Evin en özel köşesinde aman zarar gelmesin diye titremeye. Kıymet bilmek sevdiğiniz insanın gözlerinde büyük bir aşk ve sevgi ile kalbinin en kıymetli köşesinde kalbinin tahtında oturmaya benzer. Kıymet bilmek ömrünü adadığın annen, baban, arkadaşın, sevgilin, kardeşin, dostun veya yoldaşın kim olduğu önemli değil, ona sen benim için kıymetlisini hissettirmenin anlatımıdır. Sensiz hayat benim için anlamsızdır. Kıymeti yoktur.

bencillik, kıymet bilmemezlik, anca kişiye olumsuz döner

Kıymet görmemek, takdir edilmemek. Ne kadar acı bir duygudur. Bilir misiniz? Bilmeyin de zaten. Kıymet görmeyen insan mutsuzdur. Ne yapsa etrafında eleştirilere maruz kalır. Hani derler ya ‘Ağzı ile kuş tutsa yaranamaz.’ diye. İşte bu deyim kıymeti bilinmeyenleri tarifler. Sürekli kendini kanıtlamaya çalışır. Hayatı, kendini ifade etmekle geçer. Ne kendisi mutludur, ne de kıymet vermeyenler mutludur. Negatif bir çarkın içinde döner dururlar. Kıymeti bilinen öyle midir? Hayata pespembe bakar. Pozitif olgular onunla beraber yol alır.  Mutludur. Yüzünde öyle bir ifade vardır ki, ben bireyim, hem de saygın bir bireyim. Farklılıklarımla benimsenmiş insanım der.

sonra pişman olmamak için bugün den itibaren sevdiklerimizin kıymetini bilelim, yarın geç olmadan

Arkadaşlar, bir toplumun içinde yaşayan bireyler olarak benimsenmek, kabullenmek isteriz. Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur. Öyle ise birbirimizin kıymetini zamanında bilelim.

mutlu bir düzen için

Sevgi saygı ve kardeşlik çerçevesinde ölmeden henüz yaşıyor iken nefes alıyor iken sen benim için önemlisin, kıymetlisini hissettirelim. Yarın belki geç olabilir. Ama bu gün geç değil. Kıymet bilmek işte bu yüzden çok önemli. Nefes aldığımız sürece karşımızdaki insana kendini özel hissettirebilmek işte önemli olan da budur. Kıymet bilmek budur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here