10 Maddede Daha Uzun Kirpikler

Daha uzun kirpiklere sahip olmak her kadının hayali…. Peki daha uzun kirpiklere sahip olabilmek için neler yapmalıyız? 10 maddede daha uzun kirpikler için size en uygun seçenekleri aklınızda tutmalısınız.

Kısa Sürede Daha Uzun Kirpikler

#10 Taramak

Ne işe yarar:Taramak kirpik bölgenizdeki kan akışınızı ve kirpik uzamasını hızlandırır.

Nasıl yapılıyor: Eski bir rimel ya da çok iyi bir makyaj fırçanızı iyice yıkayıp temizledikten sonra kullanabilirsiniz. Birkaç damla E vitamini de damlatarak kaşlarınızı en dipten uca kadar günde en az 2 en çok 5 kez tarayın.

#9 Yağlar

Nasıl işe yarar: Hint yağı, Hindistan Cevizi Yağı ve zeytinyağı besleyici yağ asitleri içerir ve kirpikleri sağlıklı tutar.

Nasıl uygulanır: Bir damla yağı parmağınıza veya temiz bir fırçaya damlatın ve yatmadan önce kirpiklerinize uygulayın. Tek bir yağ veya birkaç yağı birleştirerek kullanabilirsiniz. 

#8 Vazelin

Nasıl işe yarar: Vazelin kuruyan kirpiklerinizi yumuşatır ve rahatlatır.

Nasıl yapılıyor: Yatmadan önce parmağınızla veya temiz bir fırça ile miktar vazelin kirpiklerinize sürün. Gözünüze kaçmamasına dikkat edin. Sabah kalkınca yıkayın. 

#7 İyi Beslenme

Nasıl işe yarar: Vitamin eksikliği saç ve kirpik dökülmesine yol açabilir.

Nasıl yapılıyor: Daha çok protein, vitamin ve yağ asitleri açısından zengin yiyecekler tüketmelisiniz. Örneğin; sert kabuklu yemişler, et balık, yumurta, meyve ve sebze gibi. 

#6 yeşil Çay

Nasıl işe yarıyor: Yeşil çay antioksidanlar ve vitaminler içerir. Bu nedenle de bir çok kozmetik ürününde ve saç dökülmesini önleyici üründe kullanılır.

Nasıl yapılıyor: Bir fincan demli yeşil çay yapın, soğumasını bekleyin, sonra bir pamuk yardımıyla günde iki kere kirpiklerinize uygulayın.

 

#5 Aloe Vera 

Nasıl işe yarıyor: Aloe vera bitkisi ve suyu güçlendirmek ve beslemek için birebir.

Nasıl yapılıyor: Taze bir aloe vera yaprağını alın ve sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini arttırmak için aloe vera suyunu hintyağı veya zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz.

#4 Masaj Yapmak 

Nasıl işe yarıyor: Masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır, kirpikleri besler ve kirpiklerin uzamasını hızlandırır.
Nasıl yapılıyor: Ellerinizi yıkayın. Parmaklarınıza bir kaç damla zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı sürün, kaş ve kirpiklerinize 5 dakika masaj yapın. Haftada bir kaç kere bu masajı yapın.

#3 Yumurta Maskesi 

Nasıl işe yarıyor: Yumurta biotin ve B gurubu vitaminleri içerir. Bunlar da saçları ve kaşları güçlendirir, dökülmeleri engeller.
Nasıl yapılıyor: 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı vazelini karıştırın. Karışımı kirpiklerinize sürün. Bir kaç ay boyunca haftada 3 kere bu karışımı uygulayın.

#2 Makyaj Temizleme

Nasıl işe yarıyor: Kirpikleriniz de rimelle uyumak saçınızda spreyle uyumakla aynıdır. Kirpikleriniz yastığa değdiğinde hasar görebilir.
Nasıl yapılıyor: Makyajınızı çok iyi çıkarın. Makyaj çıkarıcı kremler veya zeytinyağı kullanın. Zeytinyağı da çok bir temizleme ürünüdür.

#1 Makyaj yapmaya ara vermek

Nasıl işe yarıyor: Rimellerin içindeki maddeler kirpiklerin kurumasına ve kolay dökülmesine sebep olabilir.
Nasıl yapılıyor: Ara ara kirpiklerinizi dinlendirin ve haftada 1-2 kere makyaj yapmayın. Bir maskarayı 6 aydan fazla kullanmayın.

******

******

******

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir