Karatay açıkladı: ”Kaya tuzu beyaz altındır.”

0
989

Ekmek ve şekerli içecekleri bırakamayan insanların damak tatlarını kaya tuzu ile değiştirebileceklerini, Kalp ve İç Hastalıkları Uzm. Canan Karatay söyledi.

Karatay açıkladı:”Kaya tuzu beyaz altındır”

Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen programda, sağlıklı yaşamanın püf noktalarına değinen Prof. Dr. Canan Karatay kaya tuzunun beyaz altın olduğunu söyledi. Metaboliği bozuk organizmalarda düzelmenin cerrahi düzeltme ile olmayacağını söyleyen Prof Dr. Canan Karatay, “Bacağınızı da kestirseniz kilonuz düşer ama metabolik bozukluk düzelmez. Onun için metaboliği bozuk olan bir organizmada cerrahi düzeltme olmaz.Tamamen kandırmaca. Bunların hepsi insanları perişan ediyor”dedi.

Prof dr. Canan Karatay, Türkiye’nin dünyada en çok ekmek tüketen toplum olduğunu ifade ederken, “Türkiye’deki en büyük tehlike kullanılan ekmekler. Çünkü modern buğday ekmekleriyle yapılan ekmeklerde yüzde 10 katkı maddesi var. Bu maddede promür denilen ağır metal var. Vücuda girdiği zaman ağır metal olarak vücudu zehirlemektedir. Dost bakterileri öldürmektedir. Vücuda yağ girmezse hasta oluruz. Vücudumuzda 30 türlü yağ vardır. Bu yağ olmazsa hiçbirimiz hayatta olmayız. Doğal olarak bu vücuda girecek. Girmediği için şeker hastası oluyorsun. 2 türlü tehlikeli yağdan uzak durun. Doğada bulunan 2 türlü yağ çok tehlikelidir. Bu yağların ilki trigliserit adındaki yağlardır. Trigliserit yağlar arasında en tehlikeli olandır. Bir diğeri ise trans yağdır. Kanser de dahil olmak üzere bütün hastalıkların başı trans yağlardır. Vatandaşlar hasta olmamak için bu yağ türlerine dikkat etmelidir”diye konuştu.

“KOLESTEROLÜ YÜKSEK OLAN KADINLAR UZUN YAŞIYOR”

Kolesterolü yüksek kadınların daha uzun yaşadığını ve kolesterolün yüksek olmasının vücutta yangın olduğunu anlatan Karatay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kolesterolün yüksek olması vücutta yangın olduğunu gösterir. Eğer kolesterol ilacını alıyorsanız o yangına engel oluyorsunuz. Kolesterol hastasıyım diye boşuna üzülmeyin. Kolesterolü yüksek olan kadınlar uzun yaşıyor. Kaya tuzu beyaz altındır. Kaya tuzu için asırlardan beri savaşlar yapılmıştır. Dünyanın en sağlıklı tuzudur. Sağlığımız için gereklidir. Kaya tuzu tansiyonu yükseltmez”

Yaptığı açıklamalarla sağlık alanında her zaman büyük bir bilgi ve saygı timsali olan Kalp ve damar uzmanı Canan Karatay bu sözleri ile de bayağı gündem de kalacak ve engin bilgileriyle yol gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here