Kağıtta Hamsi Nasıl Yapılır

0
138

Kağıtta hamsi nasıl yapılır? Soğuk kış aylarının gözde ve beklenen yiyeceklerindendir. Hamsiyi fırında ve kağıtta en lezzetli pişirebilmek için tüm ayrıntıları ile tarifimizi paylaşacağız. Kağıtta hamsi yapmak için sizlere sıralanacak teknikleri uygulamanız yeterli. Şimdi kağıtta hamsi nasıl yapılır? tarifimize geçelim.

Kağıtta Hamsi Nasıl Yapılır?

Kağıtta hamsi için malzemeler;

Yarım kilo hamsi + 1 adet limon + 1 yemek kaşığı sıvıyağ + göz kararı tuz + göz kararı karabiber + 2-3 adet domates + 6-7 adet defne yaprağı + yarım demet maydanoz + folyo kağıdı

Kağıtta hamsinin yapılışı;

Balıkları güzelce ayıklayın, yıkadıktan sonra, süzgece koyun ve iyice suyunu süzdürün. Folyo kağıdından 20 cm karelik dört parça kesiniz. Dört parça kağıttan her parçanın altına 2 adet defne yaprağı, üzerine limon dilimleri ve balıkları taksim ediniz. Üzerlerine tuz, karabiber serpip karıştırınız.Maydanozu ince kıyıp balıkların üzerine koyun. Yıkadığınız domatesleri, kalın dilimler halinde kesip, balıkların üzerine taksin edin. Kağıtta balıkları tamamen kapatıp orta harareti fırına 25-30 dakika kadar pişirin. Kağıdı ile servis yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here