İltihap Söktürücü Doğal Kür

0
123

İltihap söktürücü doğal kür tarifine geçmeden önce iltihap nedir? konusuna bir açıklık getirelim. İltihap  (diğer adı ile inflamasyon); yaralanma, tahriş ya da infeksiyona karşı bedenin tepkisi anlamına gelen tıbbi terimdir. Bulaşıcı bir organizmaya (bakteriler veya virüsler gibi), antijene (vücuttaki yabancı bir madde) ya da doku yaralanmasına karşı bedenin normal koruyucu tepkisidir. İltihap genellikle iyileşmeyi tetiklemeye yardımcı bir süreçtir ama kontrol altına alınmazsa ya da doğru zamanda durdurulmaz ise hasara neden olabilir. Şimdi iltihap söktürücü doğal kür tarifimize geçelim.

İltihap söktürücü doğal kür;

Malzemeler

1 adet doğranmış havuç + 1 adet elma + 1 adet kereviz + 1 adet armut + bir parça zencefil + istediğiniz miktara göre biraz zerdeçal tozu ve limon suyu.

Hazırlanışı:
Meyve sıkacağına; elma, havuç, armut, zencefil ile zerdeçal tozunu ekleyin. Meyve suyu kıvamına gelene kadar karıştırın. Son işlem olarak da limon suyu ilave edin. Kür hazır.

Faydaları:

Zencefil; solunum yolları ve akciğer enfeksiyonlarında ve  romatoid artrit (iltihaplı eklem romatizması), oluşan iltihaplanmaların tedavisinde yardımcı olur. Mükemmel bir iltihap sökücü görevi yapar.

Limon ise; mükemmel bir detoksifikatördür yani zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Kereviz ise; romatoid artrit (iltihaplı eklem romatizması), böbrek taşı, karaciğer yağlanması ve hepatit gibi sık rastlanan iltihap sonucu oluşan hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.

Elma; antioksidanlar ve önemli besin içeriği sayesinde vücuttaki bütün iltihabı sökmeye yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here