Grileşen Beyazlar Nasıl Parlar?

0
79

Grileşen beyazlar nasıl parlar? Beyaz giymek ve kullanmak deyim yerinde ise cesaret ister. Beyazları her zaman aldığımız günkü gibi kullanmak isteriz. Ama beyazlar zamanla grileşir ve can sıkıcı bir hal alır. Grileşen beyazlara mecbur değiliz. Bembeyaz çamaşırlar için işte yapılabilecekler;

Grileşen Beyazlar Nasıl Parlar?

  • Karbonat Yardımı İle;

1 su bardağı karbonatı 4 litre suya ekleyin. Hazırladığınız karışımın içinde birkaç dakika kıyafetleri ıslatın.  Karnonatlı sudan, kıyafetleri çıkarın, giysilerin doğal renklerini yeniden kazanmaya başladığını göreceksiniz.

  • AspirinYardımı İle;

Zamanla grileşen beyazlardan şikayeti iseniz ve  kıyafetlerinizin beyaz rengini koruyamadığınızı ve lekelerden kurtulamadığınızı düşünüyorsanız, bu şikayetlerden kurtulmak için küçük bir ipucu verelim.

6 adet ezilmiş aspirini bir kase suya ekleyip, giysileri aspirinli karışımda 30 dakika bekletin ve sonra sürekli kullandığınız deterjanla yıkayın. Bu aspirinli karışım, tüm lekeleri temizleyecektir. Kıyafetlerinizi tekrar inci gibi beyaz yapacaktır.

  • Sirke ve Limon

Kıyafetleri bir adet limon suyu ve bir su bardağı sirke karışımı ile yıkayın. Kıyafetlerinizin beyaz ve lekesiz olduğunu ve mis gibi taze kokmaya başladığını göreceksiniz.

Bu paylaşımı beğendiyseniz daha fazla kişinin faydalanabilmesi için beğenip paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here