Farmasi Ürünlerinde Bulunmayan Zararlı Kimyasallar

0
73

Farmasi ürünlerinde bulunmayan zararlı kimyasallar sayesinde Farmasi temizlik ürünleri çok tercih edilmekte ve çok fazla kullanılmaktadır. Farmasi temizlik ürünlerinde;

  • Fosfat
  • Fitalat
  • Formaldehit içermez. Sağlık ve hijyen için Farmasi ürünlerini tercih etmelisiniz.

Fosfat Nedir?

Fosfat; özellikle de deterjanlarda kullanılan, kirleri temizlemek ve suyu köpürtmek için kullanılan bir ham madde olup, insan sağlığı için çok tehlikelidir. Yıkanan tabaklar sıcaklıkla birleşerek fosfatı doğrudan yemeklere nüfus ettirir. Böylece yemekler fosfatla birleşerek kanserojen etki yapar.

Formaldehit Nedir?

Formaldehit, çürümeyi ve bozulmayı önlemek için kullanılan kimyasal bir gazdır. Özellikle kadavraların çürümemesi ve bozulmaması için kullanılır. İlaç ve kozmetik sektöründe de kullanım ömrünü artırdığı için kullanılan, kanserojen bir maddedir. Kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

Fitalat Nedir?

Fitalat; plastikleri yumuşatmak ve esnekliğini artırmak için kullanılan kimyasal maddelerdir. Fitalat; kısırlık, hiperaktive, astım, obezite ve kansere neden olabiliyor. Özellikle kozmetik ve saç bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Artık karar sizin.

Bu önemli bilgiden daha fazla kişinin faydalanabilmesi için beğenip paylaşmayı unutmayın lütfen.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here