Farmasi Sedef Karşıtı Ürünler

0
20

Farmasi sedef karşıtı ürünler hangileridir? Sedef hastalığı ile nasıl mücadele edebiliriz? Sedef nedir? Belirtileri nelerdir? Sedef kaşıntı ile ortaya çıkan, üzeri beyaz kepeğe benzer pullarla kaplı kızarık cilt görünümüne verilen isim olup, en sık saç derisi, ağız kenarları, dirsekler ve tırnaklarda görülür.

Sedef kendini şiddetli kaşıntı, kızarıklık ve zaman zaman deride yanma hissi ile gösterir. Sedef oluşumunda en önemli faktör stres, sıkıntı, enfeksiyon ve geçirilen ağır hastalıklardır.

Farmasi doğal cilt bakım ürünleri ile Sedef problemine karşı da özel ürünler üretmekte. İşte sedefe iyi gelen Farmasi ürünleri;

Dr Cevdet Tuna Aynısefa Sabunu 

Hem ellerinizde hem de yüzünüzde kullanabileceğiniz özel aynısefa yağı ile formülize edilmiş cildi kurutmadan nemlendirerek temizlemeyi vadeden bir sabundur.

Dr Cevdet Tuna Aynısefa El ve Vücut Kremi

Aynısefa yağının yumuşatıcı ve rahatlatıcı etkisiyle ellerinize ve vücudunuza bolca nem vererek sakinleştirilir.

Dr Cevdet Tuna Aynısefa Yağı Duş Jeli

Özellikle kol, diz ve dirsek gibi bölgelerde oluşan sedefler için duş jeli kullanımı oldukça önemlidir. Dr Cevdet Tuna aynısefa yağlı duş jeli tüm vücudunuza gereken nem takviyesini sağlarken aynı zamanda temizlik hissini de yaşatır.

Reishi Mantarı

reishi mantarı hastalıklarla savaşmada ve bağışıklığı kuvvetlendirmede etkilidir.

Sedef dıştan görülen bir cilt sorunu olsa da içten beslenmek bağışıklığı kuvvetlendirmek ve hastalıklarla savaşmak açısından önemlidir. Özellikle takviye edici gıda olarak Reishi mantarı günde 1 kapsül alındığında daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

Önemli Notlar: Sedef hastaları mümkün olduğunca kimyasallardan ve kimyasal içerikli temizlik ürünlerinden de uzak durmalıdır. Bu yüzden Farmasi Mr Wipes Bio Home temizlik ürünlerini ev temizliğinde ve kıyafet temizliğinde tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here