Farmasi Sarımsaklı Şampuan Ve Farmasi Saç Bakım Yağı Hakkında

Farmasi Sarımsaklı Şampuan ve Farmasi Saç Bakım Yağı hakkında merak edilen tüm konulara bu yazımız cevap niteliğindedir. Farmasi sarımsaklı şampuanı neden kullanmalıyız? Hangi tip saçlar bu şampuanı tercih etmeli? Piyasa da çok pahalı olan sarımsaklı şampuan Farmasi de kaç liraya satılmakta?

Farmasi Sarımsaklı Şampuanı Faydaları

Farmasi Sarımsaklı Şampuan içindeki vitaminler, minareller, eser elementler sayesinde saçın ve saç derisinin güçlenmesine ve saçların uzamasına saçların dolgunluk kazanmasını ve en büyük özelliği saç dökülmesini önleyici etkisi vardır.

 • Farmasi sarımsak özlü şampuan antibiyotik özelliği taşır. 
 • Saç derisindeki dolaşımı dengeler. Saç derisinin güçlenmesini sağlar.
 • Zararlı toksinleri ciltten uzaklaştırarak saç uzamasına ve yeni saç oluşumuna yardımcı olur.

Farmasi Sarımsaklı Şampuan Nasıl Etki Eder?

Farmasi sarmısaklı şampuan
Farmasi sarmısaklı şampuan

Farmasi sarımsaklı şampuanın nasıl etki ettiğini anlamak için öncelikle keratin hakkında biraz bilgi vermemiz gerekmektedir. Keratin nedir?Keratin dişlerimizde, tırnaklarımızda ve saçlarımızda bulunan bir tür proteindir. Sarımsaklı Şampuan, saçlarımızın esnek yapısını veren keratin sayesinde korunmaktadır. Saçların, işleme ve ısıya maruz kaldığında keratin miktarı giderek azalır. Azalan keratinle birlikte;

 • Saçlarımızın dengesi bozulur,
 • Sertleşip incelir ve
 • Birbirine dolaşmaya başlar.

Keratin;

 • Saçın genel yapısını düzeltir,
 • Saça dolgunluk ve sağlamlık kazandırır.
 • Sarımsaklı Şampuan ile daha özgür ve kuvvetli saç görünümü oluşur. Kesinlikle sarımsak kokusu ile karşılaşmazsınız bunu ayrıca belirtmek isterim.

DR.C.TUNA Canlandırıcı Şampuan, koparak dökülmelere karşı etkin çözümü vaad eder. Sarımsak ve Capixyl ile geliştirilen ve zenginleştirilen formül;

 • Saçı beslemeye ve
 • Saç telleri üzerinde hasara uğramış noktaları yeniden yapılandırmaya yardımcı olur. Böylelikle koparak dökülmeye eğilimli zayıf saçlar güçlenir ve parlak bir görünüm kazanır.

Kullanıcı yorumu: Benim ince telli ve kıvırcık saçlarımı yumuşacık yaptı. Ki yumuşaklık benim şampuanda ilk kriterim. Birkaç kişiden saçı çok yumuşatmadığını, maskesiyle kullanmak gerektiğini duymuştum ama gerçekten saçımı sertleştirmedi. Kokusu asla sarımsaklı değil, çok tatlı kokuyor. İçinde saç çıkmasını sağlayan Capixyl maddesi var.

Gerçekten saç çıkartıyor mu diye merakla başladığım bu şampuan için gönül rahatlığıyla söylüyorum ki gerçekten saç çıkartıyor! Saçları canlandırıyor. Saç uzamasında ise belirgin bir fark görmedim zaten bu şampuanın özelliği kesinlikle yeni saç çıkartması. Ayrıca saç bakım yağlarını da çok güzel arındırıyor. Ve 500ml gibi devasa bir boyutu var.

Sarımsaklı Saç bakım yağı ise asıl bakımı yapan ürün. Kıvamı daha akışkan, damlalıkla rahatça uygulanıyor. Tek olumsuz yani şişenin 30ml gibi küçücük bi boyutta olması. 1 ay boyunca haftada 2 gün kullanıp yetirmek için gerçekten strese girdim. Ama bu yağ sadece saç diplerine sürüldüğü için gerçekten 1 ay yetiyor. Kullanırken saç diplerime güzelce masaj yapıp, boneleyip en az 3 saat tutuyorum. 2 haftadan sonra saç dökülmesini %70 oranında azalttı! Şampuan ve yağı birbirlerini tamamlayan ürünler olduğu için indirime girdikçe stoklayacağım. Kullanıcı yorumu ve alıntıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir