Evlilikte Geçimsizliği Bitiren 20 Cümle

0
91

Evlilikte geçimsizliği bitiren 20 cümle. Hayatımızı uygulamamız gereken ve neredeyse mutluluğun formülü olan cümleler. En sevdiğimiz değer verdiğimiz insanlarla fındık kabuğunu doldurmayacak sebeplerle tartışma yaşıyoruz. Neden? Mutlu olmak varken, güzel geçinmek varken niye? Hiç gerek yok tartışmalara, tatlı aşımızı zehir etmeye. Öyle kelimeler ve cümleler var ki, hayatımıza bu keli ve cümleleri yerleştirdiğimizde ortada tartışmadan ve kavgadan eser kalmaz. Çünkü tartışma ortamı diye bir şey kalmaz.
Normalde bu cümleleri evimizin dışında ki insanlara çok fazla kullanmakta olup, evimizde en yakınlarımıza da çok az kullanıyoruz.

Evlilikte Geçimsizliği Bitiren 20 Cümle

Bu cümleleri bol bol kullanalım. Bizim değerli olan Hz. Aişe (r.a) Peygamber Efendimiz’le (s.a.v) yeni evlenmişti. Eşinin kendisini sevip sevmediğini ya da ne kadar sevdiğini merak ediyordu. “Ey Allah’ın Rasulü, beni seviyor musun?” diye sordu. Peygamberimiz (s.a.v) “Evet, ya Aişe, tabi seviyorum! dedi.” Hz. Aişe validemiz bu kez “Beni nasıl seviyorsun?” diye sordu. Peygamberimiz (s.a.v) “Kördüğüm gibi” diye cevapladı sorusunu.

Aradan zaman geçip evlilik ilerlediğinde Hz. Aişe Efendimiz’e tekrar sordu aynı soruyu: “Ey Allah’ın Rasulü, kördüğüm ne alemde?” Peygamberimiz, cevap verdi: “İlk günkü gibi…”

Nedir bu cümleler?

 1. Haklısın!
 2. Mümkündür!… …
 3. Seni seviyorum!
 4. Seni çok iyi anlıyorum!
 5. Eline sağlık!
 6. Sen bir tanesin!
 7. Özür dilerim!
 8. Senin yerin çok ayrı!
 9. Hayırlısı olur inşaALLAH!
 10. Sen ALLAH’ın bir lütfusun!(isteğe göre gözlerimin nurusun diye devam ettirilebilir)
 11. Problem değil!
 12. Teşekkür ederim!
 13. Kızgınlığım sana değil!
 14. Dualarım seninle!
 15. Bana biraz zaman tanı!
 16. Sen yapmazsın,biliyorum!
 17. Canın sağolsun!
 18. Hakkını helal et!
 19. ALLAH senden razı olsun!
 20. Harika olmuş!

Bu önemli paylaşımdan daha fazla kişinin faydalanması için beğenip paylamayı unutmayın lütfen. Huzurlu bir yaşam dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here