Erkek Cilt Bakımında Nemlendiriciler

Erkek cilt bakımında nemlendiriciler çok önemlidir. Sağlıklı bir bedenin yansıması olarak bazen cildimiz ufak tefek tüyolar verir. Eğer cilt sağlıklı değil ise sağlıklı bir bedene sahibiz diyemeyiz. Diyemeyiz çünkü cildimiz bize birtakım yanlışlar yaptığımızı anlatır.

Erkek Cilt Bakımında Nemlendiriciler

North for Men Advanced Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi ile pürüzsüz bir cilt

 Yediğimiz, içtiğimiz, yaşamımız herşey doğru ya da yanlış cilde yansır.  Doğru ve düzenli beslenme ile cildimizin gençliğini, güzelliğini ve sağlığını uzun yıllar boyunca koruyabiliriz. Yoğun çalışma temposu ile stres bir de yanlış beslenme eklendiği zaman, genç ve parlak bir cilde kavuşmak mümkün değildir. Unutulmaması  gerekir ki;  genç, sağlıklı ve güzel bir cilt için doğru ve düzenli beslenme, sakin psikolojiye sahip yapı ve genler çok önemlidir!

İnsanda cilt yapısını oluşturan derisi, kişilere göre farklılık gösterir 2 hafta ile 3 ay arasında değişir. Değişen cilt dokusu için, beslenme durumu önemli ölçüde etkiler. Yeterli miktarda, doğru ve dengeli bir beslenme, cilt hücrelerini besleyerek güçlendirir ve nemlendirir.

 Sosyal Etkenlerin Cilde Etkisi Büyüktür

Günümüz şartlarında maddi olanaklarımızı korumak ve artırmak için her zaman çalışmak durumundayız. Yoğun iş temposu ile birlikte stresli bir hayat tarzı şekillenmiş yaşantımızda. Bütün olumsuz hayat şartları cildimize aynı oranda saldırır. Cildimizde de hissederiz o yoğun baskıyı. Cildimizde nemini yitirmeye başlamış, kırışıklıklar oluşumu geliyorum diyerek sinyal veriyor. Unutup gidiyoruz hayat temposunda kendimize bakmayı. Halen devam ediyoruz iyi havalandırılmamış yerlerde çalışmayı. Cildimiz yıllara meydan okumaya direnirken biz bunu görmemezlikten geliyoruz zaman zaman. Bu durum tabi ki erkekler için de geçerli. Aslında bu kadar da arabesk yaşamamak gerekir hayatı. Tamam şartlar bu. Lakin şartları göre yaşamak ve çözümcü olmak gerek. Bunu da nasıl yaparız. Tabi ki  erkek cilt bakımında nemlendiriciler günlük nemlendirme için yeterlidir. Günlük nemlendirici kullanımı kuru ve pul pul bir görünümün önüne geçer ve uzun vadede kırışıklıkların oluşmasını geciktirir. Sanıyoruz en meşgul erkek bile bunun için zaman ayıracaktır. Ve görecektir ki hayat sandıkları kadar arabesk değil. Sadece olumsuzları gidermek için istemek gerek. Sadece istemek. Cildimizi kuru ve pul pul görünümü hak etmiyor. Doğal bir nemlendirici ile cildimize hak ettiği değeri vermeliyiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir