Erkek Cilt Bakımı Neden Gereklidir.

0
521
erkek cilt bakımı neden gereklidir. Cilt temizliği ve sağlıklı olmak için gereklidir.

Erkek cilt bakımı neden gereklidir? Erkekler cilt bakımına bayanlar kadar ilgi duymasalar da tıraş eylemini yapmalarında dolayı cilt bakımının ilk adımını bir nevi yapmış oluyorlar. Erkekler gözlerinde cilt bakımını büyütselerde veya gereksiz görselerde yapmaları ve uygulamaları gereken bir durumdur.

Erkek Cilt Bakımı Neden Gereklidir

Cilt bakımı ile ilgili bir sürü yazım oldu. Kadınları bilgilendirmek için araştırdım ve elimden geldiğince kendime göre naçizane yazılar yazdım. İstedim ki yaptığımızı bilinçli ve doğru yapalım. Neden bilinçli ve doğru yapmalıyız? diye kimse soru sormaz herhalde. Hepimiz cilt bakımı dendiğinde bilgisi az ya da çok olsun yapması gerektiğini herkes bilir.

Peki erkek cilt bakımı neden gereklidir, cilt bakımı yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Evet biliyorsunuz. Kiminiz biliyor yapıyor, kiminiz de biliyor ne gerek var diyorsunuz. Ne gerek var diyenlerden değilseniz iyi görünmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz demektir. Bu sebeple cilt bakım ürünlerini, saç ve vücut ürünlerini, aksesuar ve kokulara uzanan birçok ürünü sizlerin de kullanması gereklidir. Sağlıklı bir cilt, torbalanmamış gözler, dökülmeyi durdurmaya yarayan saç ürünleri, ferahlatıcı vücut ürünleri, güzel kokan bir beden sizlerinde en doğal hakkıdır.

Cilt Bakımı İçin Ne Yapmalıyız

erkek cilt bakımı cilt temizliği ve sağlıklı olmak için gereklidir.

Cilt bakımı bayan olsun erkek olsun fark etmez önce cildi temizlemek için yapılmalıdır. Kendine uygun temizleyici ile cilt tipini öğrenerek işe başlamalıdır. Erkekler tıraş olduklarından dolayı bayanlara göre daha çok cilt bakımına ihtiyaç duyar. Her gün olunan tıraş cildi tahriş eder. Tahriş olan cilt için cildin yapısına göre bir nemlendirici edinmeleri ve kullanmaları gerekir.

Beyler bayanlara nazaran dışarıda daha çok kalmaktadır. Çevrenin olumsuz şartlarına da daha fazla maruz kalıyorlar. Cildi olumsuz şartlardan arındırmak için ihtiyaç duydukça yüz yıkanmalı ve sıcak su kullanılmamalıdır. Sıcak su tıraştan tahriş olan cildi iyice tahriş eder. Cilt için ılık su tercih edilmelidir. Yüz yıkandıktan sonra kurulama işlemi için pamuklu havlu tercih edilmeli ve yüz tampon şeklinde kurutulmalıdır.

Cilt bakımında, belli periyotlarla cildi yağlamak ve dudaklar için dudak kremi kullanmak gereklidir. İyi bir tıraş için iyi bir tıraş bıçağı tercih edilmelidir. İyi bir tıraş bıçağı cilde en az zararı verecektir.

Karizmatik ve sağlıklı bir cilt için cilt bakımının gerekliliği, bayan ve erkek için değişmiyor. Aynı itina ile biraz farklı yollarla cilt bakımı herkes için elzemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here