Erkek Cilt Bakımı

0
879
erkek cilt bakımı sağlıklı bir cilt için çok önem taşır.cilt bakımını sağlık olarak algılamak gereklidir.

Erkek cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt bakımında hangi ürünler kullanılır? Erkeklerde cilt bakımı yapılması gerekli midir? Cilt bakımı sadece kadınlara özgü müdür? Bunun gibi bir sorular. Erkek cilt bakımı yapar mı? Erkek cilt bakımı için cilt sağlığının ne olduğunu anlamamız lazım.

Erkek Cilt Bakımı

cilt bakımı cilt sağlığı ile özdeşleşmeli, lüks olarak görülmemelidir.

Kadın olsun erkek olsun temizlik imandan gelir. Cildimizi temizlemeli ve bunun hakkını vermeliyiz. Sadece su cildimizi temizlemek yeterli değildir. Elleri yıkamak için sabun, dişleri fırçalamak için diş macunu, saçımızı yıkamak için şampuan gerekmiyor mu? Cildimizi hakkı ile temizlemek için de su yeterli gelmez. Temizleme jeli ile derinlemesine temizlik yapmak gerekir. Cilde sabun kullanmak cildi kurutur ve pullanmaya sebep verir. Bu yüzdenden cildi kurutmayan ve cildi derinlemesine temizleyen bir ürün kullanmamız gerekir. Kendimizi şımartmayı ne kadar da severiz. Erkeklerde bakım yaparken kadınlar kadar uğraşmazlar kendileri ile. Kolay ve basit ne varsa onu tercih ederler. Pratik yaşamayı severler. Biz kadınların uygulamaya bayıldığı çeşit çeşit yüz maskelerini erkeklerde düşünmemiz pek gerçekçi değil tabi ki. Onlar için daha pratik çözümler bulmalıyız. Önerimiz; duşta sadece bir kaç dakikada uygulanabilecek arındırıcıların haftada sadece iki kez kullanılması olacaktır. Uygulaması çok kolay olan temizleme jelini ölü hücreleri arındırmak ve ciltteki kirleri gidermek için kullanmalı. Islak yüzüne biraz masajla uygulamalı. Böylece ciltteki temizliği ve ferahlığı hissetmeli.Tıraş sonrası kullanacağı krem ise cildinin kurumasını ve gerilmesini önleyecektir. Tıraş sonrasında ciltte oluşan yanma hissi artık yerini ferahlığa bırakacaktır.

Erkek cilt bakımı yapıldığında görülecektir ki yatıştırıcı özelliği ile rahatlık sağlar. Nem verme özelliği 24 saat devam eder. Arktik Pro Defence ve Aloe Vera içeriği ile yağ hissi uyandırmayan hafif bir formüle sahiptir. Dermatolojik test edilmiş olup, erkek cilt bakımının önemli bir ürünü olarak yerini alır. Hassas cilt yapısına sahip olan erkekler için de oriflame kozmetik ideal ürünler ile erkek cilt bakımı için gereken hassasiyeti gösterir. Erkek cilt bakımı hafife alınmamalı, bakımı sürekli yapılmalıdır.

Önerimiz:
23744 Essentials Günlük Arındırıcı Temizleyici
30150 Love Nature Aloe Vera Özlü Yüz Arındırıcısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here