Egzama İle Mücadele – Farmasi Ayrıcalığı

0
32

Egzama ile mücadele etmek için Farmasi ürünlerinden yararlanmak mümkün. Egzama malesef çok yaygın görülen bir cilt hastalığıdır. Egzamanın birçok farklı sebebi olabilir. En yaygın ve sık görülen belirtisi deri dokusunda pütürlü görünüm kaşıntı ve kızarıklıktır. Çeşitli fiziki şartlar sonucu cildin kendini korumak için savunma oluşturması ile ortaya çıkar. Aynı zamanda cildin tahriş olması, aşınması ve hassasiyet oluşturması sonucunda da egzama oluşabilir.

Piyasada satılan çoğu cilt bakım ürününün içeriğinde alkol gibi deriyi tahriş eden zararlı içerikler bulunmakta ve zamanla cildin hassasiyetini arttırarak ciltte egzamaya sebep olmaktadır. Yine saç şampuanları, saç kremleri içerisinde olan alerjik maddeler de egzamayı tetikleme ya da egzama şiddetini artırmaktadır.

Bu alerjik reaksiyondan dolayı ortaya çıkan egzama neticesinde ciltte ağır tahribat meydana gelebilir. Farmasi ürünleri doğal bitki özlerinden oluşur. Aynı zamanda Helal Kozmetik sertifikasına sahiptir. Bu özelliklere sahip olan Farmasi içerisinde zararlı içerikler barındırmaz. Bu yüzden cilt dokusunu yıpratmadan ve tahriş etmeden bakımını yapar.

Farmasi Kozmetik’e ait bitkisel ürünler ile egzama sorununuza çözüm ve çare bulabilirsiniz.

Egzama ile mücadelede Farmasi Ürünleri

Saç İçin Egzama Ürünleri

Saç derisinde eğer egzama başladıysa şampuanınızı değiştirmekte fayda olabilir. Farmasi’nin egzama karşıtı şampuanları aşağıdaki gibidir;

  • Aynısefa Yağı Şampuanı (Kuru egzamalı durumlar için)
  • Çay Ağacı Yağı Şampuanı (Yaralı ve sulu kaşıntılı durumlar için)
  • Deniz yosunlu Sabun

Cilt İçin Egzama Ürünleri

Farmasi Aynısefa Balsamı

İçerisinde yüksek oranda aynısefa yağı içermekte olup özellikle kuru, kabuk bağlamış ve kaşınan cilde uygulanır uygulanmaz rahatlatır ve derinlemesine nemlendirerek pütürlü görünümü alır.

Farmasi Çay Ağacı Kremi

Özellikle egzama başlangıcında çok etkilidir. Antibakteriyel olduğu için uygulanan bölgede anında rahatlama ve ferahlık sağlarken bakterilerin üremesini de engelleyerek bölgeyi dezenfekte etmede yardımcıdır.

Reishi Mantarı 

Bu özel mantar vücudun bağışıklık sistemini arttırdığı için egzama oluşumunu içten engelleyerek daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Takviye edici gıda olarak alınır.

Bu faydalı bilgilerin daha fazla kişiye ulaşabilmesi için beğenip paylaşmayı unutmayın lütfen. Sağlık ile kalın.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here