Çöp Kamyonu Kanunu Nedir? Çok Faydalanacaksınız.

Çöp kamyonunun kanunu nedir? Çöp kamyonu kanunu insanların içlerinde biriktirdikleri bütün olumsuz etmenlerin dışarı vurulumudur. Çöp kamyonu gibi, kişinin içlerinde biriktirdiği bütün olumsuz ve kötü birikimleri herhangi bir yere kızgınlıkla ağır hakaret etme olayıdır. Ama çöp kamyonu kanunu mecazi bir deyim olmakla birlikte bu durum karşısında nasıl davranmamız gerektiğini anlatır. Bunu size bir alıntı bir hikaye ile anlatalım. Bu hikayeden çok faydalanacağınıza inanıyorum.

Çöp Kamyonu Kanunu

Hikayemiz şöyle başlar. ”Kadın taksiye binmiş ve hava alanına gitmek istediğini söylemişti. Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola önlerine çıktı. Şoförü çarpmamak için sert şekilde frene bastı. Taksi kaydı, ama diğer arabaya çarpmaktan kıl payı farkla kurtuldu. Siyah arabanın sürücüsü camdan başını çıkarıp bağırmaya ve küfretmeye başladı.

Taksi şoförü ise gayet sakin ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı.
Kadın bütün bu olanları şokunu yaşarken, taksi şoförünün tavrına daha da şaşırmıştı.
Sordu:
“Neden böyle davrandınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastanelik edecekti.”
Taksi şoförü gülümsemeye devam ederek:
“Çöp Kamyonu Kanunu” dedi.
Kadın:
“Çöp Kamyonu Kanunu?” diye sordu, anlamamıştı.

Şoför açıkladı:
“Pek çok insan, çöp kamyonu gibidir.
Her tarafta içleri çöp dolu olarak dolaşıyorlar; kızgınlığı, öfkeyi ve hayal kırıklığını biriktiriyorlar. Ancak doldukça çöpleri bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar. Bu bazen ben, bazen de siz olabilirsiniz. Kişisel almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın.”

Başarılı insanlar, çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler.

Hayat sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa, dolayısıyla “size iyi davranan insanları sevin, iyi davranmayanlar için iyi temennilerde bulunun.”

Hayat, “%10 ” onunla ne yaptığınız, “%90 “onu nasıl alıp karşıladığınızdır…

İşin ana fikri şu ki; başarılı insanlar çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler.

Bu önemli çöp kanunu yasasını ya da teorisini daha fazla kişinin faydalanması için beğenip paylaşmayı unutmayın lütfen.

Gazeteci yazar Aydın Boysan Anısına

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir