Çocuklara Özel Sağlıklı Parmak Yiyecek Cevizli Hurma Topları

Parmak yiyecekler grubunda olan cevizli hurma topları nasıl yapılır? Bebeklerimiz ve çocuklarımız için ne yapsak, ne yedirsek diye sürekli bir araştırma için de oluruz. Bebeklerimizin en sevdiği gıdaları bulup onları sağlıklı ve dengeli besleyebilmek için çabalarız. Bu çabalara yardımcı olabilmek adına sizler için çeşitli tariflerle yardımcı olmaya çalışacağız. Bir çok tarifi sizler için derledik. Şimdi sizlere cevizli hurma topları tarifini veriyoruz. Bebeklerimizin seveceğini umuyoruz.İlgili resim

Cevizli Hurma Topları

Malzemeleri:

15 adet kuru hurma + 6 adet ceviz

Yapılışı:

15 adet kuru hurmayı ılık suda yumuşayana kadar 10 dakika bekletin. Yumuşayan hurmaları çekirdeklerinden ayırın ve 6 tam ceviz ile mikserden geçirerek hamur kıvamında bir karışım oluşturun. Bu karışımdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopararak top halinde yuvarlayın. Cevizli hurma toplarımız hazır. Hem kolay hem de çok pratik bir parmak yiyecek. Bu besin bebeğimizin seveceği çok faydalı ve sağlıklı bir parmak besindir.

Çocuğunuz, elde ettiğiniz toplardan 2-3 adedini ara öğün niyetine tüketebilir. Hurma, içeriğinde bulunan A vitamini bağışıklık siteminin güçlenmesine yardımcı olurken, Omega 3 bakımından zengin olan ceviz çocukların zihinsel fonksiyonlarının iyileşmesini sağlıyor.

Bu parmak yiyecekten memnun kaldı iseniz parmak yiyecek muzlu smoothie, ev cipsi, granola gibi bir çok tarifimize de göz atabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir