Çocuklara Özel Parmak Gıdalar- Çikolatalı Mandalina Dilimleri

Çikolatalı mandalina dilimleri

Çikolatalı mandalina dilimleri, çok şık ve çok leziz bir tarif. Parmak gıdalar olmasına rağmen büyüklerin bile severek atıştırmalık niyetine yiyebilecekleri dilimler.

Malzemeleri

1 adet mandalina + Çikolata + Yarım çay bardağı kıyılmış fındık

Yapılışı;

1 adet mandalinanın kabuklarını soyun. Mandalinaları dilimlerine ayırın. Bir kapta 3-4 kare bitter çikolatayı benmari usulü eritin. Her bir mandalina diliminin yarısını benmari usulü erittiğiniz bitter çikolataya ve ardından kıyılmış fındık içine batırın. Ardından bir fırın tepsisine serilmiş yağlı kağıt üzerine yerleştirerek buzdolabında çikolatanın donmasını bekleyin. Çikolata donduktan sonra servis edin.

Öneri;

Çikolatalı mandalina dilimleri, aşırı miktarda tüketildiğinde mandalina ve çikolatadan fazla miktarda basit şeker alınacağı için kilo artışına sebep olabilir. Bu nedenle haftada 2-3 kez tek seferde, 1 adet mandalinadan yaptığınız çikolatalı dilimleri çocuğunuza sağlıklı bir atıştırmalık olarak verilmesi tavsiye edilir.

Vermiş olduğumuz çikolatalı mandalinalı dilimler tarifini beğendi iseniz, paylaşmayı unutmayın. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir