Çay Ağacı Yağı SOS Serumu Ne İşe Yarar

0
364

Çay Ağacı Yağı SOS Serumu; Siyah noktaların, akne ve sivilcelerin en hızlı bir şekilde kaybolmasını sağlarken, aynı zamanda tekrar oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Başka bir faydası ise ciltteki lekelerin giderilmesine faydalı olur. Bu ürünü kullananlar ciltlerinde kuruma olmadan bir gün içerisinde sonuç aldıklarını belirtiyorlar.

Nasıl Kullanılır: Çay ağacı yağı serumunu parmağınıza ya da bir pamuğa damlatıp, sıkıntılı bölgeye sürülerek kullanılır. Düzenli kullanılması tavsiye olunur.

Çay Ağacı Yağının Faydaları Nelerdir

Farmasi Çay Ağacı Yağı Sos Serumu, içeriğinde saf çay ağacı yağı ile zenginleştirilerek formüle edilmiştir. Cildi kurutmaz. Cildi kurutmadan lekelerin giderilmesine faydalı olur.  Tüm vücut için kullanımı uygundur. Sivilceye uygulandığında sivilcenin daha hızlı kaybolmasını sağlayıp, yeniden oluşmasını engeller.

çay ağacı yağı sos serumu ile ilgili görsel sonucu

Kullanmak ve denemek isteyenler için Farmasi çay ağacı yağı sos serumu; ürün kodu 1104079 (10 ml) ile isteyebilirler.

Çay ağacı yağının sivilcelere faydası:

Sivilce konusunda oldukça olumlu etkileri olan bir yağdır. Çay ağacını kullanan bir çok insan çay ağacı yağının sivilceler üzerindeki olumlu etkilerini paylaşmaktadır. Akne (sivilce) ve siyah noktalara ”p.acnes” bakterisi sebep olmaktadır. P.acnes bakterisi üzerinde ise benzoyl peroxide’nın etkili olmaktadır. Çok ciddi bir sağlık sıkıntısı bulunmayanlar (ki bulunanların mutlaka bir uzman hekime gitmesi gerekmektedir.) sivilceli cilt bakımında çay ağacı yağından fayda alabilirler.

Çay Ağacı Yağının Uçuğa Faydaları 

Çay ağacı yağının uçuk içinde faydaları bulunmaktadır. Uçuk yani “herpes simpleks” sinir hücrelerine yerleşen bir virüstür. İnsan bağışıklık sisteminin zayıflaması ile kendisini göstererek etkin hale gelir. Uçuk bulaşıcıdır, bundan dolayı uçuk olan kişilerle öpüşmekten kaçınmalısınız.

  • Çay ağacı yağı uçuğa karşı etkili bir yağdır,
  • Virüsün yayılmasını engelleyici özellikleri vardır.

Uçuk olan bölgeye çay ağacı yağını özellikle shea butter (shea yağı) ile seyrelterek uygulayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağının HPV Faydaları 

Özellikle ürogenital bölgelerde görülen HPV yani “human papilloma virus” deri ve mukozaya tutunan bir virüstür. Bu virüs çeşitli genital kanserlere yol açabilmektedir. Ürogenital bölgelerinizde siğil görünümlü ve anormal kabarcıklar oluşursa direkt uzman bir hekime muayene olun. Uzman hekimin verdiği ilaç ve tedaviyi uygulayın.

Çay ağacı yağı HPV konusunda etkileri olduğu bildirilen bir yağdır, yabancı forum sitelerinde oldukça fazla konuşulmakta, bir çok insan tarafından kullanılmaktadır.

Cilt problemlerinde oldukça sık kullanılan bir üründür. Şunu özellikle belirtmeliyiz ki asla ilaç değildir ve ilaçlara alternatif olarak kullanılamaz. Bazı kaynaklarda yayınlanan çay ağacı yağı faydaları ile ilgili paylaşımlar ya da böyle ürünleri satanların yaptıkları abartılı yönlendirmelere de kanmayın. Cilt problemlerinde muhakkak bir uzman dermatoloğa muayene olmakta fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here