Balm Ne Demek

0
956
dudaklar, diz ve dirsekler çok mu? kuru, ölü derilerin atılması mı? gerek cevap: tender care balm

Balm ne demek? Balm nerelerde kullanılır? Ne işe yarar? Nasıl Kullanılır? Günümüzde popülaritesi çok olan balm’ı sürekli duymaktayız. Balm için merak edilen her şeyi burada açıklığa kavuşturacağız.

balm ne demek diye bir soru ile karşılaştığımızda kısaca cildimizin koruyucu demek mümkündür

Balm Ne Demek

Evet balm. Günümüzde faydaları saymakla bitiremediğimiz ve sürekli duyduğumuz bir kelime oldu. Balm ne demek? Balm: arıların peteklerini yapmak için karın halkalarında, sindirilemeyen çiçektozu (polen) kabuklarını kullanarak  balmumu bezlerinden salgıladıkları ve petek gözlerindeki pürüzleri gidermek, cilalamak, peteği dezenfekte etmek, petek gözlerine gerekli sertliği sağlayıp ve parlaklık kazandırmak için kullandıkları madde.

Balm deyince akla balmumu gelmektedir ve arının hazırlamış olduğu petekteki mum anlaşılmaktadır.

Balm’ın kimyasal yapısında, molekül ağırlığı yüksek olan alkol ve ester karışımı, doymuş ve doymamış bazı asitleri bulunmaktadır.

Balm Nerelerde Kullanılır

dudaklar, diz ve dirsekler çok mu? kuru, ölü derilerin atılması mı? gerek
cevap: tender care balm

Balm tenimizi çevresel etmenlerden korumak için kullanılan kozmetik bir üründür. Cildimizin koruyucusu diyebileceğimiz bir ürün olan balm, balmumu ve E vitamini içeriği ile yumuşatma ve nemlendirme çok önemli özelliklere sahiptir. Balm dudaklarda, kaş sabitlemede, ölü derinin atılmasında tırnak diplerinde, diz ve dirseklerde kullanılır.

Balm cildin kuruluğunu giderir, yumuşaklık ve canlılık kazandırır. Tender Care Balm oriflame nin en çok satan ürünlerinden olup, cildimiz için kurtarıcı diyebiliriz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here