Mucizevi Bitki İle Depresyona Son!

0
795

Depresyona ne iyi gelir ? Bakın depresyona ne iyi geliyor. Eskiler araştırmışlar, uzun uzun kimyasal olmayan deneylerden geçirmişler ( bunu nasıl yapmışlar bilmiyoruz?) ve depresyon için harika bir buluş ile karşımıza çıkmışlar diye konuya girmek isterdik ama biz ataların bu mucizevi ilacı nasıl buldukları hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Kesin olan şu ki, atalarımızın depresyona  iyi geleni gerçekten bulduğudur.

Depresyona Ne İyi Gelir

Son yıllarda, antidepresanlar  gittikçe artan miktarda reçetelenmeye başlandı. Önceleri psikiyatriye gitme ”Ben deli miyim?” ya da ” Psikiyatriye deliler gider?” gibi bir inanış olmasından dolayı ihtiyaç halinde bile gidilmeyen bir birimdi. İlerleyen zamanda bu kanı yıkılınca bu seferde aştık kendimizi, en ufak bir durumda psikiyatriye gitmeye başladık.

Başı ağrıyan, uyku düzeni bozulan, karamsar düşüncelere kapılan hemen hemen herkes kendine ” ben depresyondayım” diye tanı koymakta ve hastaneye gitmektedir.  Ergenlik çağında ki çocuklar bile ellerinde antidepresanlar kullanır hele gelmiş bulunmaktadır. Hatta ve hatta iş o kadar çığırından çıktı ki, insanlar doktora danışma gereği bile duymadan eczaneden alıp antidepresan almaya ve kullanmaya başladılar.  ”Son zamanlarda çok strese girdim” veya ”Geçenler de çok üzüntülü dönem yaşadım” olmadı ”Şu günümüzde stressiz nasıl yaşanır” gibi bahaneler ile kendi belirledikleri dozda ve altını çizerek belirtmeliyiz ki kontrolsüz bir şekilde antidepresan kullanıyorlar.

Şunu unutmamak gerekir. İlac faydalı olduğu kadar, bedenimize de bir sürü zararları da vardır. Doktor ilacın zararlarını bilir. İlacı verirken kafasına göre vermez ve fayda zarar durumlarını tartar ve kişiye faydalı olacağını düşündüğü durumlarda verir.

Peki o zaman ne yapalım? Antidepresan kullanmayalım mı? Onu demiyoruz, denilen şudur. Önce depresyona sebep verilen durumlar çözümlenemiyorsa ve takviye gerekiyorsa ilaç alınmalıdır, fakat antidepresan ilaçlarının aşırı yan etkileri dikkate alınarak, antidepresan almadan önce hastalarımıza güvenilir bir bitkisel çözümü öneriyoruz? Sizce de daha iyi olacaktır.

Sarıkantaron ve Depresyon

Depresyona ne iyi gelir ? Burada  güvenilir bir bitki olan sarı kantaron‘dan bahsediyoruz. Evet sarı kantaron‘un diğer bilinen adı binbirdelikotu‘dur.

Sarı kantaron doğadan gelen doğal bir antidepresandır. Beynimizde üretilen ve bizi depresyona karşı koruyan ‘serotonin’ maddesinin üretimini artırır, böylece depresyon ve stresin önüne geçer, tedavi edici etki gösterir. Şimdi antidepresanlar bir sürü kimyasal işlemlerden geçip, yan etkileri ile birlikte serotonin salgılanması için verilmiyor mu? veriliyor. Peki bu işi sarıkantoron yapıyorsa ve hiçbir yan etkisi yoksa neden bitkisel olanı kullanmayalım değil mi?

Sarıkantaron Ne İçin Kullanlır

Sarıkantaron depresyon tedavisine yardımcıdır ve yara iyileştirme etkisi vardır.

Önerimiz, sarıkantaron hafif ve orta dereceli depresyonlarda etkili güvenilir bir bitkisel çözümdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here