3 Haftada Vücut Toksinlerden Nasıl Arınır?

Keten tohumu ile 3 haftada vücut toksinlerden nasıl arınır? Bağırsaklarımız ikinci beyin olarak vücudumuzun bağışıklığını koruyan bir organımızdır. Yıllardır tonlarca yiyecek ve içeceği bünyesinde toplayıp, işler ve bu işlem akabinde dışkı yağları ve toksik maddeler bağırsaklarımızda ve kolonlarımızda birikir. Sonuç olarak bu maddeler kanı zehirler ve vücuda tamiri olmayan zararlara yol açarlar.

Bir sürü hastalıkları; kabızlık, dengesiz metabolizma, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, diyabet, aşırı zayıf ya da kilolu olmak, sağlıksız cilt, saç ve tırnaklar, artrit ve kanser gibi bir sürü hastalık bağırsakların kirli olduğunun belirtisidir.

Kolon temizleme şırınga yöntemi ile yapılan tıbbi yönden çok pahalı bir işlem olup ancak kolonların 40-50 cm kadarı temizlenebilir. Aynı zamanda bu yöntem bağırsak florasına da zarar verebilir. Öğütülmüş keten tohumuyla yıllardır bağırsaklarda biriken mukusu temizleyebilirsiniz. 3 haftada etkisi gösteren kür için 3-4 kaşık öğütülmüş keten tohumu gereklidir. Bu kür, bağırsakların hızla sağlıklı haline dönmesine ve yağların yakılmasına fayda verir. Aynı zamanda vücutta ki toksinleri atarken, kandaki kolesterol seviyesini de dengeler.

Keten tohumu ve faydaları

  • Bağırsakları çalıştırır, kabızlığı engeller
  • Aşırı miktarda yükselen LDL kolesterolü düşürür.
  • Kalp ve damar hastalıkları ve felç riskini azaltır.
  • Menopoz sonrası sıcak basmalarına ve kemik erimesine karşı korur.
  • Metabolizmayı ayarlar ve kilo vermeye faydası bulunur
  • Üst solunum yollları hastalıklarına iyi gelir

Malzemeler

Keten tohumu

Kefir

Uygulama

Bu kür 3 hafta uygulanır. Kahvaltı yerine yapılacak olan karışımı yemeniz gerekiyor.

  • 1. Hafta: 1 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu ve kefir (100 ml)
  • 2. Hafta: 2 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu ve kefir (100 ml)
  • 3. Hafta: 3 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu ve kefir (150 ml)

Normal yaşamda olduğu gibi bu keten tohumu kürü yapma aşamasında da 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin. bununla beraber ballı su a içebilirsiniz. Bu kür yılda bir kez yapılabilir. Yılda bir kez de tekrarlamalısınız.

Küçük bir uyarı keten tohumunu hazır öğütülmüş paketlerde toz halinde satın almayın. Çekildikten sonra çok çabuk okside olarak bozulur ve etken maddeler özelliğini yitirir. Tavsiye, küçük bir kahve değirmeninde taze olarak öğütüp, kullanın.

Başka bir uyarı da 6 yaşından küçük çocuklara doktor tavsiyesi olmadan keten tohumunu vermeyiniz

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir